בית הכנסת קהל עדת ישראל, ארכיון
בית הכנסת קהל עדת ישראל, ארכיוןצילום: 'קהל עדת ישראל' ברלין

שני בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בית הכנסת "קהל עדת ישראל" בברלין, זאת ברקע מלחמת חרבות ברזל והתגברות האנטישמיות ברחבי העולם.

מאוחר יותר עצרה המשטרה אדם שצעק לעבר מתפללים בבית הכנסת "אללה הוא אכבר".

קנצלר גרמניה אולף שולץ גינה את הדברים ואמר כי "התקפות נגד מוסדות יהודיים, התפרעויות אלימות ברחובותינו - זה לא אנושי, מגעיל ובלתי נסבל. לאנטישמיות אין מקום בגרמניה. מודה לכוחות הביטחון, במיוחד במצב הזה".

שגרירות ישראל בגרמניה הגיבה: "בזמן שתומכי חמאס, ארגון טרור, פולטים את סיסמאותיהן האנטישמיות ברחובות ברלין, הותקף בית כנסת בבקבוקי תבערה".

"התקרית הזו מגיעה ימים ספורים בלבד לאחר שראינו בתי יהודים המסומנים במגן דוד. אנו סומכים על כך שרשויות אכיפת החוק בגרמניה יטפלו באירוע הזה בחומרה".

עוד הוסיפו בשגרירות: "זהו רגע מכונן עבור כל דמוקרטיה: בין אם אנו עומדים לצד אלו הנלחמים בטרור, ברדיקליזם וביישויות ברבריות ובין אם אנו שותקים, ומאפשרים את הרוע המוחלט שמבצעים טרוריסטים ותומכיהם. אירופה - הגיע הזמן לבהירות מוסרית".

רב העיר ברלין ושליח הרבי מיליובאוויטש, הרב יהודה טייכטל הגיב: "אנחנו עומדים לצד קהילת בית הכנסת 'קהל עדת ישראל' בשעה קשה הזו ובטוחים שהרשויות בגרמניה ימצו את הדין עם הפורעים המנסים להלך אימה על יהודי ברלין. אנחנו לא מתפעלים מהחושך שהם מנסים לזרוע כאן, בישראל ובכל מקום אחר בעולם - וכולנו יחד נמשיך בעשייה ובהפצת האור, שהיא המתכונת המדויקת לגירוש החושך".