צביקה פוגל
צביקה פוגלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ צביקה פוגל, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ותא"ל במיל', הבהיר הבוקר (ה') כי מבחינתו "אין מושג כזה חפים מפשע ברצועת עזה".

"המנגינה שנשמעת בשטח היא של תקיפות ומטרות, אבל כשאני שומע מילים כמו 'ניצחון' ו'סיכולים' יש לי הרגשה שעוד לא הפנמנו מול מה אנחנו מתמודדים. זה אויב גרוע מהנאצים בגישה ליהודים וגרוע מדאע"ש בגישה לאזרחים. המטרה חייבת להיות השמדה מוחלטת של האויב", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"מבחינתי אין חפים מפשע", הבהיר פוגל. "יש את אלה שנושאים נשק בגלוי ואלה שכרגע לא נלחמים בי בגלוי. הפועלים שהכנסנו לפה הם אלה שהכינו את המפות ונתנו את המידע והם אלה שבזזו אותנו אחרי שהחמאס נכנס. אני מקווה שיפול לנו האסימון".

פוגל הזהיר: "אם לא נדאג להמשך קיומה של המדינה היהודית בארץ – נאבד אותה".

הוא התייחס לעיכוב בכניסה הקרקעית לרצועה: "התקיפות מהאוויר משרתות את הכניסה הקרקעית. אני מעדיף לחכות עוד קצת ולחסוך חיי חיילים שיכנסו למשימה הקרקעית". לדבריו: "אסור שיהיה חמאס ולא חיזבאללה, כמו שהשמידו את הנאצים".

על ממשלת החירום אמר כי "אחדות אין פה. יש פה דבר אחד חשוב: שכל חייל שיוצא להילחם ומוכן להיהרג ידע שכל המנהיגות נמצאת סביב אותו שולחן.

בדבריו טען שהאחריות למתקפת הטרור של החמאס, רובצת בין היתר על השרים גנץ ואיזנקוט, שהיו רמטכ"לים בעבר. "ההיסטוריה עוד תשפוט את אחריותם של גנץ ואיזנקוט לאירוע הזה, אבל אם הם רוצים להיות ליד השולחן במקום הנציג שלי, אני מוכן לבלוע את הצפרדע הזאת כרגע".