הסיור
הסיורצילום: באדיבות המצלם

סגן השר יעקב טסלר, יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ ינון אזולאי וח"כ מיכאל ביטון מסיעת המחנה הממלכתי סיירו ביישובי עוטף עזה.

לאורך היום הם עברו בין היישובים והקיבוצים השונים וראו את הזוועה הקשה שחוו תושבי העוטף במתקפת הטרור הרצחנית.

"אלו מראות שלא האמנו שאי פעם נראה שוב. הלב מתחלחל ממעשי הטבח, הביזה וההרס שהותירו אחריהם המחבלים השפלים", אמרו השלושה.

במהלך הביקור שמעו חברי הכנסת סיפורי גבורה, ביניהם את סיפורו של אלחנן קלמנזון ז"ל אשר הציל אישה מביתה ביישוב בארי, ולאחר מכן חזר לבית בשביל להביא לה את מכשירי השמיעה, ואז נרצח בידי המחבלים.

סגן השר וחברי הכנסת נכנסו לבית שנשרף כליל ונחרב עד היסוד, קראו פרק משניות ואמרו קדיש לעילוי נשמת הנרצחים.

כן ביקרו בדפוס בארי הנמצא ביישוב ופתח את שעריו מחדש ושמעו את סיפורו של בעל הדפוס שקם מהשבעה על אימו שנרצחה ביישוב.

ביישוב עלומים נפגשו בחמ"ל לתדרוך ע"י הרשב"ץ, אנשי היישוב ויחידת הכוננות, וקיבלו סקירה על הסיוע הכלכלי הנדרש למשק ולתושבים.

סגן השר יעקב טסלר אמר כי "אל מול החושך ותיאורי הזוועות, האימה והדברים הנוראים שביצעו המרצחים בתושבי העוטף, שומעים את סיפורי הגבורה ומסירות הנפש של עם ישראל והם מאירים באור יקרות. הקשיים עימם הם מתמודדים כעת הם קשים מנשוא ונעשה בס"ד הכול כדי לעמוד לימינם ולסייע בשיקום הישובים ולתמוך במשפחות בכל מה שאפשר. מעבר לרצון להקל ולו במעט על הסבל הנורא, הקשיים וההתמודדות הקשה שהם עוברים ומה שעוד מחכה להם, זו חובתנו המוסרית הראשונה במעלה".

"מאות נרצחו רק בשל היותם יהודים במיתות משונות ומעשי טבח אכזריים. לראות את הזוועה מקרוב, את הבתים, הדירות והתמונות, זה בלתי יתואר והזוועה בלתי נתפסת ואינה ניתנת להבנה כמה רשעות ואכזריות יכולים להיות. אך עם ישראל מוכיח אחדות ולכידות, עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע", הוסיף.