הקומיקאי ואיש הטלוויזיה היהודי-אמריקני ביל מאהר תקף בחריפות את המוסדות האקדמיים שלא גינו את מתקפת הטרור של חמאס.

"אל תלכו לקולג'", אמר. "ואם אתם חייבים ללכת, המנעו ממוסדות אליטיסטיים, כי כמו שראינו לאחרונה זה פשוט הופך אתכם לטיפשים".

לדבריו "יש מעט נקודות אור, אם בכלל, ממה שקרה בישראל. אחת מהן היא פתיחת עיניה של אמריקה לכך שהשכלה גבוהה הפכה אינדוקטרינציה לערבוביה של רעיונות גרועים, בהם התפיסה הפשטנית שהעולם הוא מקום בינארי בו כולם או מדכאים או מדוכאים. במקרה של ישראל המדכאים הם תינוקות וסבתות".

בהמשך הוסיף מאהר ועקץ: "אותם הסטודנטים שיאמרו לך שמילים הן אלימות, ושתיקה היא אלימות תמכו כאשר מחבלי חמאס יצאו למסע אונס ורצח שהוויקינגים היו מתגאים בו. הם ידעו לעבר מי להפנות את האצבע. לעבר הנרצחים. ואז הם ירוצו להרצאה באתיקה. אני חושב שלישראלים תמיד הייתה רמה מוסרית ואני עדיין חושב שיש להם".

הוא סיפר כי "34 קבוצות סטודנטים בהווארד חתמו על מכתב שאמר שמשטר האפרטהייד הוא האשם היחיד, והוכיחו שהן לא יודעות מה זה אפרטהייד. למעשה, הם לא יודעים הרבה על שום דבר, אבל זה לא מונע מהם להביע דעה. הם שכנעו את עצמם שישראל היא המדינה המדכאת ביותר בהיסטוריה כי אין להם ידע בהיסטוריה".

מאהר ביקר גם את המוסדות האקדמיים עצמם: "מכיוון שחיי המכללה הם יום ספא בשילוב מחנה חינוך מחדש של צפון קוריאה, זה כמו מעון עם ארוחות, רק שהפעוטות יכולים לפטר את המבוגרים".