השר גלנט בחיל האוויר: ייקח זמן, בסוף לא יהיה חמאסשחר יורמן

שר הביטחון יואב גלנט, קיים אחר הצהריים (ראשון) דיון בחמ"ל המבצעים של חיל האוויר, יחד עם מפקד החיל האלוף תומר בר והקצונה הבכירה בסדיר ובמילואים.

גלנט קיבל סקירה על תקיפות חיל האוויר ברצועת עזה ובגבול הצפון מאז פרוץ הלחימה ועמד על היעדים ההתקפיים לקראת הרחבת המערכה ברצועת עזה.

"בהיבט המבצעי לתמרון, בסופו של עניין אין מה שיעצור את צה"ל. זה שילוב של שני דברים – אחד, היכולת האווירית, והשני, התמרון הקרקעי. זה צריך להיות התמרון האחרון בעזה, מהסיבה הפשוטה שאחריו לא יהיה חמאס", אמר שר הביטחון.

הוא הוסיף "ייקח חודש, חודשיים, שלושה, אבל בסוף לא יהיה חמאס. לפני שהאויב יפגוש את כוחות השריון והחי"ר, הוא פוגש את הפצצות של חיל האוויר. מהתרשמותי אתם יודעים לעשות את זה בצורה קטלנית, מדויקת, ומאוד איכותית כפי שזה הוכח עד עכשיו. תודה והערכה רבה לחיל האוויר, ובהזדמנות הזאת איחולי הצלחה בשלב הבא - שלא ירחק הזמן ויגיע".

מוקדם יותר טיל הנ"ט ששוגר באזור כיסופים נורה לעבר כוח צה"ל שנכנס לשטח הרצועה כדי לאסוף גופות של חטופים ונעדרים. כוחות צה"ל השיבו באש.

בתוך כך נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש כעת עם נציגי משפחות החטופים והנעדרים בבית הנשיא בירושלים. במפגש משתתפים כ-100 בני משפחות של 50 חטופים ונעדרים. מבית הנשיא נמסר כי "בימים הקרובים צפוי הנשיא להיפגש עם נציגים נוספים ממשפחות החטופים והנעדרים".

שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן אמר בראיון לרשת CBS כי השיחות של ארה"ב עם ישראל בנוגע לפעולה קרקעית בעזה מתמקדות בצורך למזער פגיעה באזרחים פלסטינים בעזה ולא בסוגיית החטופים.

"דיברנו עם ישראל לגבי התכניות שלהם ונתנו להם עצות. אמרנו להם שמה שחשוב זה לא רק מה הם הולכים לעשות אלא איך הם עושים את זה - במיוחד בכל הקשור לשמירה על חיי אזרחים ככל האפשר", אמר בלינקן.

בלינקן ציין כי סוגיית הסיוע ההומניטרי לתושבי עזה חשובה מאוד עבור ממשל ביידן "אבל בכל הנוגע לשיח שלנו עם ישראל בעניין הפעולה הצבאית זה ממוקד בדרך שבה הם מתכוונים לבצע אותה ומה הדרך הטובה ביותר להשיג את התוצאה שהם רוצים", אמר בלינקן.