גבול מצרים
גבול מצריםצילום: אמיר כהן, רויטרס

מור כהן-שמלי, אשתו של אלון הי"ד שנרצח בפיגוע במצרים לפני כשבועיים, מספרת הבוקר (שני) על המחדלים בזירת הרצח ועל נתיחת גופת בעלה שלא ברשותה.

"סגרנו טיול מאורגן כדי שיהיה יותר בטוח", סיפרה לכאן רשת ב'. "נשאר לנו יום אחד לטיול. המצרים החליטו להגביר עלינו את האבטחה. אמרנו שזה גורם לנו לבלוט, אבל זה מה שהם התעקשו שנכון לעשות".

היא ציינה כי "ההתרחשות הייתה מאוד משונה, לא הייתה שום עזרה. רצתי וראיתי אותו שוכב על הרצפה - הבנתי שהוא מת. מסביב הסתכלו עלינו, צילמו אותנו, אבל אף אחד לא עזר לנו. היו שם עשרות חיילים".

"בבית החולים עברתי התעללות, עבדו עליי שהוא חי", שיתפה כהן-שמלי. "נעלו אותי בחדר צדדי. אמרו לי - 'אם תשתי מים ניקח אותך לבעלך' ולא לקחו אותי. בדיעבד הבנתי שביצעו נתיחה אחרי המוות בלי רשותי".

היא סיפרה על בעלה: "כל מילה שאגיד מתגמדת מול האישיות הכובשת שלו. הוא קסם של בן אדם, תמיד שם את כולם לפניו. הוא היה חרוץ, כל דבר שהוא עשה בחיים היה באופטימיות. לא תשמע אותו מתלונן, הוא היה מצחיק ורגיש".

השוטר שפתח בירי בעיר אלכסנדריה נוטרל. ככל הנראה הוא אבטח את קבוצת המטיילים.

ממשרד החוץ נמסר לאחר הפיגוע כי "במהלך ביקור תיירותי של קבוצת ישראלים באלכסנדריה מצרים, פתח מקומי בירי לעברם, בעקבות כך נרצחו שני אזרחים ישראלים והמדריך המצרי המקומי. בנוסף, ישנו במקום פצוע ישראלי במצב בינוני".