מחבל חמאס בעזה, ארכיון
מחבל חמאס בעזה, ארכיוןצילום: רויטרס

בבתי המשפט בפתח תקווה ובטבריה הוחלט על הארכת מעצר עד תום ההליכים לשלוש נשים הנאשמות בעבירות הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

בית משפט השלום בפתח תקווה החליט להאריך את מעצרה של היא חאג' יחיא, סייעת במעון ילדים בהוד השרון, שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, שלו כ-9,200 עוקבים, ביום פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" מספר "סטוריז" שנשאו דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו.

באחד מהם כתבה: "אין יפה יותר מלהתעורר לחדשות של ההתנגדות הפלסטינית בעוטף עזה ומראות האימה ופחד הציונים והטילים הנופלים על ראשיהם".

בשתי החלטות נוספות שניתנו אתמול (שני) בבית המשפט בטבריה, הוארך מעצרן של הנאשמות לנה אבו סלאח וחנין אלזרו.

אבו סאלח, תושבת מע'אר בשנות ה-20 לחייה, פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, המונה למעלה מ-14 אלף עוקבים, סרטון בו כתוב כי "הכיבוש הוא גידול סרטני ממאיר. אפשר להביס אותו רק ע"י התנגדות ('אל מוקוואמי'). תתנגדו!", לצד אירוע מבוים בו רופא מסביר למטופל שחולה במחלה סופנית כי הדבר שניתן לעשות במקרה זה הוא "להתנגד".

אלזרו, תושבת טבריה בשנות ה-20 לחייה, שיתפה בווטסאפ שלה ביום פרוץ המלחמה, סטטוס שכלל דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי טרור כמו גם הזדהות עם ארגון החמאס. בתמונות שפרסמה נראה מוצב צה"לי מותקף, לידו פעילי טרור חמושים, יחד עם הכיתוב: "לכל מי שהתעורר עכשיו: אתה לא בחלום! 07.10.23".