הר הרצל
הר הרצלצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ארגון רבני צהר הקים זמן קצר לאחר פרוץ המלחמה מערך התנדבות מיוחד לליווי ותמיכה של המשפחות השכולות ועד כה הגיעו מתנדבי המערך ללמעלה מ-400 משפחות שכולות.

מתנדבי הארגון הגיעו אל כל רחבי הארץ על מנת להעניק ליווי למשפחות השכולות המבקשות לקבל אוזן קשבת ותמיכה רגשית, טכנית ורוחנית.

בצהר הבהירו כי בסדרי העבודה של המתנדבים הדבר החשוב בביקור אבלים זו ההקשבה, לצד זה הארגון מעניק עזרה טכנית במהלך השבעה, ואם יש ביקוש אז גם תמיכה רוחנית ובהם התקבלו בקשות כגון מינוי שליחים שיגידו קדיש על הנופלים לאורך השנה.

מאז השבוע שעבר מספר הבקשות גדל, ובארגון צהר נכונים להעניק סיוע לכל ושולח מתנדבים רבים לכל הארץ.

הרב אהרון כהן מחברי ארגון רבני צהר שיתף מחוויותיו בניחומי המשפחות: "מפגש עם משפחות אלו הוא מפגש עם העוצמה הגדולה שבעם ישראל, עוצמה של מסירות, של אמונה בצדקת הדרך ושל אחדות. פעמים רבות באתי לנחם ויצאתי מנוחם, באתי לחזק ויצאתי מחוזק".

בארגון רבני צהר אמרו: "בצוק העתים מצות נחום אבלים הפכה להיות אחד הכלים המרכזיים דרכם עם ישראל מבטא את הערכתו לנופלים במערכה האחרונה שנכפתה עלינו לצד החיבוק והחיזוק של בני משפחותיהם".

"הביקורים משמעותיים למשפחות, ואנחנו זקוקים לאחריות הדדית. בעז"ה מתוך האבל האיום הזה קום נקום יחדיו. לציבור אנו מזכירים כי מיזם צהר עד מאה ועשרים מעניק ייעוץ אתי והלכתי למצבים רפואיים מורכבים".