ראניה מלכת ירדן התראיינה לרשת CNN, טענה כי כלי התקשורת נוקטים במוסר כפול ואמרה כי הצד הישראלי זוכה לבמה גדולה יותר.

"נשיא ארה"ב אמר שיש לו ראיות, שהוא ראה ראיות שערפו ראשי ילדים, רק כדי לחזור בו אחר כך כי צה"ל אמר שאין הוכחה לכך", טענה.

עוד אמרה: "אפילו ב-CNN, בתחילת הסכסוך הייתה כותרת שדיווחה על ילדים ישראלים שנמצאו שחוטים בקיבוץ ישראלי. כשקוראים את זה, זה לא אומת באופן עצמאי. האם תפרסמו משהו שלא אומת שהגיע מהפלסטינים?"

המראיינת כריסטיאן אמנפור קטעה את המלכה הירדנית ואמרה: "המלכה ראניה, אני צריכה לעצור אותך, כי היו תמונות שהישראלים והעיתונאים שלנו שהיו שם הראו. אני לא מדברת על עריפת ראשים, אני מדברת על גופות של תינוקות מלאי כדורים".

ראניה הוסיפה בהמשך: "זה היה מאוד מאכזב לראות את הסטנדרטים הכפולים בעולם, לראות את הגינוי החריף למה שקרה ב-7 באוקטובר, אבל מעט מאוד גינויים למה שקורה היום".

"למה אין קריאה להפסקת אש מיידית? אנחנו רואים היום סבל אנושי מזעזע, אז למה הנרטיב תמיד מוטה לצד הישראלי? התקשורת וקובעי המדיניות המערביים ממהרים לאמץ את הנרטיבים הישראליים. כשישראל תוקפת, פלסטינים 'מתים', אבל כשישראלים מתים, הם 'נרצחים בדם קר'?"

"אומרים לנו שזה לא בסדר להרוג משפחה שלמה באיומי אקדח, אבל זה בסדר להפגיז אותם למוות, וזה פשוט מזעזע את העולם הערבי".

במטה משפחות החטופים העביר למלכת ירדן קישור לאתר מקודד הכולל סרטוני עריפת ראשים, שריפת גופות והתעללות מזעזעת של חמאס.

החומר התיעודי נאסף בימים האחרונים על ידי צוות ייעודי בראשות בכירי להב 433 בראשות תנ"צ ערן קמין ובכירי 8200 במטה משפחות החטופים והנעדרים.