הפגנה פרו פלסטינית, אילוסטרציה
הפגנה פרו פלסטינית, אילוסטרציהצילום: תומר נויברג, פלאש 90

עצרת אנטי-ישראלית ותמיכה בפלסטינים במרכז השכונות היהודיות ביום שבת.

ארגוני תמיכה בפלסטינים הודיעו כי יקיימו ביום שבת עצרת אנטי-ישראלית שתחל במוזיאון ברוקלין ואמורה לעבור לאחר מכן גם דרך שכונות בהן מתגוררים רבים מחברי הקהילה היהודית בעיר שאמורים לעשות את דרכם אל או חזרה מבתי הכנסת.

ארגון" שמירה" הפועל להגנה על יהודים בניו יורק פרסם הודעה בה הזהיר את חברי הקהילה היהודית להתרחק מהאזור בו אמורה להתקיים העצרת האנטי-ישראלית ולהישאר ערניים מחשש לפגיעה פיזית בהם.

"אנו בקשר קבוע עם משטרת ניו יורק שמודעת לחלוטין לאירוע הזה. המשטרה וארגון 'השמירה' יגבירו את הפטרולים בזמן הזה. אנו מבקשים מהקהילה לנסות ולהימנע מהאזור ולהישאר זהירים ועירניים", נכתב בהודעת ארגון "השמירה".

מקור בטחוני בניו יורק התראיין לאתר Colive.com והזהיר גם הוא את חברי הקהילה היהודית להתרחק בשבת מאזור ההפגנה.

"יהודים בהחלט צריכים להימנע מהאזור. אין מידע כרגע לאיזה כיוון תפנה המחאה. המקומיים בהחלט צריכים להתרחק מהאזור הזה", אמר המקור הביטחוני.

העצרת האנטי-ישראלית אמורה לעבור בשכונת קראון הייטס הנחשבת לאחד ממעוזי הקהילה היהודית בעיר וזכתה לכותרת "מציפים את ברוקלין עבור עזה".

היא אמורה להסתיים קרוב לביתו של מנהיג המיעוט בסנאט, צ'אק שומר היהודי-אמריקאי, הנחשב לתומך ישראל מובהק.

הארגונים הפרו-פלסטינים המארגנים את ההפגנה בשבת כתבו בהודעות הפומביות כי "ככל שהם ינסו להשתיק אותנו כך נהיה יותר רועשים. מרחבי העיר ומכל העולם, מרחבי קהילות ומאבקי שחרור לאומיים, אנו מאוחדים בהגנה על עזה ועל פלסטין כולה, עד לשחרורה והחזרתה עוד במהלך חיינו. הביאו דגלים, שלטים, כאפיות ועזרו להפיץ את הבשורה על ידי שיתוף נרחב".