העובד שנעצר
העובד שנעצרצילום: דוברות המשטרה

עובד ערבי בבית החולים מאיר בכפר סבא נעצר הלילה על ידי המשטרה לאחר שתועד מקלל יהודים בטיקטוק.

לאחר מעצרו הוא צולם בתחנת המשטרה כאשר ההמנון הלאומי מאחוריו.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בירך: "כל הכבוד לשוטרים שלנו שהגיעו לתומך הטרור והגזען תוך כמה שעות. לפני שיעבור לעבוד בקופת חולים בטורקיה או רמאללה טוב שהוא בחקירה ומקווה שיוגש כתב אישום".

בן גביר ציין: "זו המדיניות שלנו, אפס סבלנות למי שמזדהה עם הנאצים! ידע כל מסית כי משטרת ישראל תגיע אליו ותמצה איתו את הדין".

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, ציין: "אני מברך על פעילות מהירה ונחושה לסגירת מעגל ולמעצר המעורבים! כפי שהבהרתי לא פעם מתחילת הלחימה, משטרת ישראל תעמוד כחומה בצורה מול כל גילוי אהדה או הסתה. אפס סובלנות להסתה הפרועה לטרור אפס סובלנות לתמיכה בטרור ובחמאס דאע"ש"

מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי ביטון: "למי ששכח אנחנו נמצאים במלחמה על הבית! מחוז מרכז יטפל בנחישות ובמהירות בכל התבטאות המעלה חשד לתמיכה והזדהות עם ארגוני טרור והסתתה לאלימות. המחוז משקיע רבות בניטור פוסטים מסיתים ונגיע לכל אחד שיאתגר אותנו!"

מתחילת הלחימה טיפלה המשטרה בלמעלה מ-270 פרסומים המעודדים לאלימות, הסתה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור, מתוכם נפתחו 126 תיקי חקירה בחשד להסתה ותמיכה בארגון טרור.

המשטרה עצרה 110 חשודים והוגשו עד כה 17 כתבי אישום בהליך מזורז וכתבי אישום נוספים צפויים להיות מוגשים לבתי המשפט בימים הקרובים.