בניין האו"ם
בניין האו"םצילום: אייסטוק

שרת ההגנה של צ'כיה יאנה צ'רנוכובה תקפה בחריפות את התנהלות האו"ם ברקע אי הגינויים למעשי הטבח של חמאס.

"לפני שלושה שבועות חמאס רצח יותר מ-1,400 ישראלים", אמרה. "יותר קורבנות ביחס לגודל האוכלוסייה משאל קאעידה רצחו בארה"ב ב-11.9".

"רק 14 מדינות, בתוכן אנחנו (צ'כיה), התבטאו בבירור נגד מתקפת הטרור חסרת התקדים הזו. אני מתביישת באו"ם".

עוד אמרה: "לצ'כיה אין מקום בארגון שמריע לטרוריסטים ואינו מכבד את הזכות הבסיסית להגנה עצמית". בנוסף, קראה לעזוב את האו"ם: "בואו נצא".

בשבוע שעבר נאם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן בפני העצרת הכללית ואמר כי "אלפי מרגמות ורקטות של חמאס נורו ללא הבחנה, ומחבלים ברבריים ואכזריים של חמאס פלשו לישראל במטרה לרצוח בפראות כל יצור חי שהם יתקלו בו. זו הייתה מתקפה מתוכננת היטב, מכוונת, של רוצחים נאצים ששחטו אנשים במיטותיהם. הם ירו בעיוורון לעבר מאות צעירים בפסטיבל מוזיקה, שרפו אנשים חיים. המפלצות של חמאס אנסו נשים וילדים, הם עינו תינוקות, ילדים נרצחו לעיני הוריהם והורים מול ילדיהם".

בנוסף אמר: "עברו עשרים יום וישראל עדיין סופרת את מתיה. לקח שבועות לאסוף את כל הגופות. יש גופות שנשרפו והפכו לחתיכות פחם – כמעט בלתי אפשרי לזהות אותן".

"אבל מי שניסח את ההחלטה הבזויה הזו ומי שיזם את מושב החירום המטורף הזה אפילו לא טרח לציין את חמאס. שלא לדבר על לגנות אותו. כשקוראים את ההחלטה הזו, נראה שחמאס 'נעדר'".