אוניברסיטת קורנל
אוניברסיטת קורנלצילום: ISTOCK

האיומים על יהודים בקמפוסים בארה"ב ממשיכים להתגבר. סדרת איומים בפגיעה פיזית בסטודנטים יהודים הופיעה בפורום דיונים פתוח של אוניברסיטת קורנל בניו יורק.

חלק מהסטודנטים באוניברסיטה קראו לאלימות קשה ביותר נגד יהודים תוך המלצה להתמקד בחדר האוכל הכשר של האוניברסיטה וכן בחדר האוכל הרב-תרבותי.

בעקבות האיומים הוחלט לסגור את חדר האוכל הכשר באוניברסיטה.

נשיאת האוניברסיטה, מרתה ג'יי פולק, אמרה בהצהרה כי מדובר ב"סדרת הודעות אנטישמיות נוראיות. שוטרי משטרת קורנל חוקרים והתריעו בפני ה-FBI על האיומים. איומי אלימות הם בלתי נסבלים לחלוטין, ואנו נפעל להבטיח שהאדם או האנשים שפרסמו אותם יענשו במלוא היקף החוק. ההתמקדות המיידית שלנו היא בשמירה על בטיחות הקהילה. נמשיך לתעדף את זה".

אחת ההודעות נוצרה על ידי משתמש שכינה את עצמו "חמאס". בפוסט שפרסם אותו אדם תחת הכותרת "אם אראה עוד יהודי" הוא מאיים לרצוח גברים יהודים ולאנוס נשים יהודיות בקמפוס האוניברסיטה, תוך התייחסות ליהודים כאל "חיות אדם".

בהודעה אחרת קרא הגולש במפורש לרצוח סטודנטים יהודיים תוך שיסוף גרונם. "אם אתה רואה אדם יהודי בקמפוס, עקוב אחריו הביתה ושסף את גרונו. צריך לחסל עכברושים מקורנל", נכתב בפוסט.

בעקבות האיומים המזעזעים פרסם ארגון "הלל" של סטודנטים יהודיים המלצה להימנע בימים הקרובים מחדר האוכל הכשר באוניברסיטה. "בשלב זה אנו ממליצים לסטודנטים ולצוות להימנע מהבניין מתוך אמצעי זהירות. אנו נמשיך לספק עדכונים ככל שמידע נוסף יהיה זמין", נכתב בהודעת "הלל".

גם התובעת הכללית של ניו יורק, לטישה ג'יימס, התייחסה לאיומים רצח יהודים וגינתה אותם. בפוסט שפרסמה בדף ה-X שלה, כתבה ג'יימס "האיומים האלו, המכוונים לסטודנטים יהודים בקורנל, הם נוראיים לחלוטין. אין מקום לאנטישמיות או לאלימות מכל סוג שהוא. הקמפוסים חייבים להישאר מרחבים בטוחים עבור הסטודנטים שלנו".