אזיקים
אזיקיםצילום: פלאש 90

הפרקליטות הגישה ערר לבית המשפט המחוזי בנצרת על החלטות בית משפט השלום בעיר לשחרר את השחקנית מאיסה עבד אלהאדי שהביעה תמיכה בחמאס.

הפרקליטות ביקשה להשאיר את השחקנית במעצר "בשל הצורך האקוטי להגן על הציבור בעיצומה של המערכה הקשה בה אנו נתונים, או להורות על הקדמת ההחלטה בבקשה למעצרה עד תום ההליכים".

נגד עבד אלהאדי, שחקנית קולנוע ותיאטרון בשנות ה-30 לחייה מנצרת, הוגש כתב אישום בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, זאת לאחר שביום מתקפת הטרור הרצחנית פרסמה שני "סטוריז" מסיתים בחשבון האינסטגרם שלה, המונה למעלה מ-27 אלף עוקבים.

הפרקליטות תיארה בערר כי "פרסומים אלה כללו תמונות התומכות במעשי הזוועה שביצע ארגון החמאס בדרום, משבחות את המעשים שביצעו מחבלי החמאס ומזדהות עם ארגון החמאס. בנוסף, זמן קצר לאחר הפצת הפרסומים, היא שלחה לחברותיה בקבוצת ווטסאפ הודעות המשבחות ומזדהות עם ארגון החמאס, בגין מעשי הזוועה שביצעו בדרום. הפרקליטות סבורה כי בנסיבות הקונקרטיות, ישנה אפשרות ממשית שפרסומיה יביאו לעשיית מעשה טרור".

הערר הוגש לאחר שבית המשפט לא קיבל את עמדת הפרקליטות לעצור אותה עד תום ההליכים "בשל המסוכנות הגבוהה הנשקפת ממנה לציבור". השופטת שדנה בבקשה באותו יום קבעה, כי מבלי להביע עמדה לגוף הבקשה, היא סבורה שאין ליטול את חירותה של עבד אלהאדי, טרם לימוד חומר הראיות וקיום דיון מהותי בהתאם לתשתית ראייתית קיימת.

אתמול, לאחר שחומר החקירה הועבר לסניגור, קיים השופט ראיד עומרי דיון ממושך בסיומו דחה את מתן ההחלטה ב-10 ימים ונמנע מלהורות על מעצר ביניים.

בערר נטען, כי דחיית מועד מתן ההחלטה לפרק זמן כה ארוך, תוך הימנעות ממעצרה של הנאשמת במעצר ביניים, "מסכנת את הציבור, מעקרת מתוכן את בקשת המדינה למעצר עד תום ההליכים, ודה פקטו – פוגעת אנושות בסיכויי הערר על ההחלטה הסופית, ככל שהמדינה תבחר להגיש כזה, לכשתינתן ההחלטה".

"מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של לחימה קשה בשתי חזיתות, זמן קצר לאחר מתקפת טרור אכזרית שגבתה את חייהם של מאות אזרחים ואנשי כוחות הביטחון", נאמר בערר.

עוד נכתב: "דווקא בימים קשים אלה, בחרה הנאשמת להפיץ פרסומי הסתה, לשפוך שמן למדורה, לתמוך בפעילי הטרור ולפזר שנאה ואיבה סביבותיה. פרסומים מסוכנים דוגמת אלה שהפיצה מקימים סיכון רב עד מאוד לליבוי שנאה, אלימות, טרור ופגיעה בביטחון המדינה תמיד. על אחת כמה וכמה, מתעצם הסיכון בהינתן האווירה הציבורית הטעונה והנפיצה השוררת היום ואל מול החשש להסלמה בגזרות נוספות ברחבי הארץ... בהינתן הימים הקשים והנפיצים העוברים על מדינת ישראל, מתעצמת מסוכנותה של הנאשמת שבעתיים שעה שהדברים אותם היא מפרסמת עלולים להיות הניצוץ שיצית תבערה גדולה".

הפרקליטות הדגישה בערר, כי מאז הפרסום אודות מעצרה ושחרורה של עבד אלהאדי עולה בעקביות מספר העוקבים אחר חשבון האינסטגרם שלה, והוא עומד כעת על כ-33 אלף. "היקף התפוצה ופוטנציאל החשיפה של חשבון האינסטגרם של הנאשמת מעצימים את מסוכנותה ומכאן הצורך במעצרה המיידי", נאמר בערר.