ח"כ עמית הלוי
ח"כ עמית הלויצילום: ערוץ 7

ח"כ עמית הלוי (הליכוד) הגיב הלילה (רביעי) למאמר של מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן בו טען ארה"ב לא צריכה לבחור בין הגנה על ישראל לבין סיוע לפלסטינים בעזה, אלא צריכה לפעול בשני הכיוונים.

בחשבון הפייסבוק שלו כתב הלוי, "מזכיר המדינה היקר אנתוני בלינקן, אנחנו לא צריכים לבחור בין הגנה על ישראל לבין סיוע לאזרחים פלסטינים".

"יש בעזה כעת רק שני סוגים של פלסטינים: כאלה שתומכים או שהם בוגרי החינוך הנאצי של חמאס ופלסטינים המשמשים להם מגן אנושי. אנחנו יכולים וחייבים להפציץ את שניהם", הדגיש.

בלינקן כתב במאמר שפורסם בעיתון "וושינגטון פוסט": "אנחנו לא צריכים לבחור בין הגנה על ישראל לבין סיוע לאזרחים פלסטינים. אנחנו יכולים וחייבים לעשות את שניהם. זו הדרך היחידה לעמוד איתן לצד אחד מבעלי בריתנו הקרובים ביותר, להגן על חיי חפים מפשע, לקיים את החוק הבינלאומי ולשמר את הנתיב היחיד לשלום וביטחון מתמשכים עבור ישראלים ופלסטינים: שתי מדינות לשני עמים",

עוד הוסיף, "כל חבר קונגרס שאכפת לו מהביטחון המתמשך של ישראל - או של אמריקה, לצורך העניין - צריך לתמוך הן בסיוע ההגנה והן בסיוע ההומניטרי כדי להתמודד עם הסכסוך הזה"?