סגן אריאל רייך ז"ל
סגן אריאל רייך ז"לבאדיבות המשפחה

סגן אריאל רייך, בן 24 מירושלים שנפל בקרב מול מחבלים ברצועת עזה, הציע נישואין כחודש לפני המלחמה לנועה בת זוגתו.

רייך היה סגן מפקד פלוגה בגדוד 77 של חיל השריון והוא נפל יחד עם רב"ט אסיף לוגר לאחר שהטנק עליו היו עלה על מטען.

בן דודו ספד בשיחה עם 'וואלה': "בן דודי, אהוב ליבי, נהרג אתמול בעזה. אנחנו שבורים, לא מסוגלים להאמין. רק לפני חודש רקדנו במסיבת האירוסין שלך ושל נועה. הלב שלי שבור לרסיסים". אמו עינב נפטרה ממחלה לפני כמה שנים. רייך למד בבבית הספר הירושלמי הימלפרב ובישיבת מעלה גלבוע.

הבוקר הותר לפרסום כי לוחם גבעתי סג"מ פדיה מרק נהרג אתמול ברצועת עזה, בתקרית שבה טיל נ"ט פגע בנגמ"ש נמ"ר. פדיה הוא בנו של מיכי מרק שנרצח בפיגוע ירי בדרום הר חברון, סמוך לעותניאל. פדיה היה אז ברכב ונפצע בפיגוע יחד עם אימו.

בקרב אתמול נהרגו: סמל עדי דנן (20 מיבנה), סמ"ר הלל סולומון (20 מדימונה), סמ"ר ארז מישלובסקי (20 מאורנית), סמ"ר עדי ליאון (20 מניל"י), רב"ט עידו עובדיה (19 מתל אביב), רב"ט ליאור סימינוביץ (19 מהרצליה) וסמ"ר רועי דאוי (20 מירושלים). עוד נהרגו שני לוחמים מגדוד השריון 77, עוצבת "סער מגולן": סגן אריאל רייך (24 מירושלים), רב"ט אסיף לוגר (21 מיגור).

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לנפילתם של לוחמי צה"ל ברצועת עזה וכתב ברשת X כי "נפילתם בקרבות למול מחבלי חמאס בעזה היא מכה קשה וכואבת. ליבנו ומחשבותינו עם משפחותיהם היקרות. הישגיה המשמעותיים של הלחימה העוצמתית בעומק הרצועה גובים לצערנו מחיר כבד. אנו ערוכים ונכונים למערכה ארוכה ומורכבת הדורשת העזה, נחישות והתמדה - אנחנו ננצח".