חברים, בני משפחה ומכרים ליוו היום (רביעי) למנוחות את לוחם גבעתי עדי ליאון מהיישוב ניל"י שבבנימין שנפל בקרב מול מחבלי חמאס ברצועת עזה.

אחותו זוהר ספדה: "היית החבר הכי טוב שלי, ידעת הכל עלי ואני הכל עליך, היית בשבילי מודל לחיקוי. תמיד עם חיוך על הפנים ושמחה עד השמים. לא מכירה בן אדם יותר חברותי ממך".

משה סבו ספד: "איזה עולם, סבא צריך להספיד את הנכד במקום שהיה הפוך. עדידוש, נכד בכור ואהוב, המילים לא מצליחות לצאת, לא נתפס שהיום אנחנו נפרדים ממך גיבור שלנו".

"חשוב לי שתדע שהיית קרן אור במשפחה שלנו, מלא בשמחת חיים, רגיש ודעתן, ילד שידע לעמוד על שלו כמו סלע איתן וגם בקרב הזה עמדת על שלך", סיפר הסבא, "אמרתי לך 'עדי תעזוב, תשאר בהדרכה' ואתה אמרת 'לא סבא, אני רוצה להיות קרבי ולהלחם, אני חוזר לפלוגה'".

"בחתונה שלך לא נהיה עדי", אמר בדמעות, "גם לא נכיר את הילדים. לא נלווה אותך לטיול אחרי צבא, התואר או כל דבר אחר. אני מבטיח שתמיד תשאר איתנו. תשאר צעיר לנצח".

משפחת ליאון סיפרה הבוקר על עדי שכבר כילד בלט בחכמתו והיה הדבק של החבורה ביישוב ובצבא. החברים היו מתאספים סביבו.

במשפחה הוסיפו: "אהבת ישראל זרמה בדמו. לוחם בכל רמ"ח אבריו שהתעקש לחזור ללוחמה לאחר החלמה מפציעה"

הותיר אחיו הורים, נורית ואמיר, ושני אחים, זוהר ואורי.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ ספד: "נפילת עדי ונפילת הבנים שלנו היא מחיר כבד מנשוא. בנפילתם הם סוללים את תקומת העם. המחיר היקר הזה יוביל את עם ישראל לניצחון גדול ובזכותו ובזכות חבריו הגיבורים עם ישראל יקום כלביא".

"בנימין כולה מחבקת את ההורים היקרים אמיר ונורית ואת האחיות זוהר ואורי, ואת כל המשפחה. אנחנו שולחים חיזוק אוהב לקהילת ניל"י היקרה", אמר גנץ.