יהונתן יוסף ברנד ז"ל
יהונתן יוסף ברנד ז"לבאדיבות המשפחה

רס"ר (מיל׳) יהונתן יוסף ברנד, בן 28, מירושלים, לוחם שריון בגדוד 52, חטיבה 401, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

ברנד היה סטודנט שנה ג' בחוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל. בצעירותו למד בתלמוד תורה מורשה, בישיבה התיכונית נתיב מאיר ולאחר מכן כ-3 שנים בישיבת שבי חברון.

ברנד הוא בנו של הרב חנן ברנד, מרבני הציונות הדתית, בוגר ישיבת מרכז הרב, מומחה כשרות ארצי ולשעבר מבכירי מערך הכשרות תחת הנהגתו של הרב הראשי לישראל הרב אברהם שפירא זצ"ל.

אחותו רחלי ספדה לו: "יונתן היה הבנאדם הכי מדהים בעולם, רק רוצה לעזור לכולם, איש שיחה שדורש אמת ועומק, הצליח לנהל שיחה בשניות עם כל אחד, חבר ואח הכי טוב בעולם. היה לו מאוד מאוד חשוב להיכנס לעזה ולהיות משמעותי. אחת ההודעות האחרונות שלו הייתה בשיחה עם בן דודו, לפני הכניסה לעזה, שם הוא כתב: 'צריך גלגל, אני גלגל'".

הלווייתו תתקיים היום (שישי) בשעה 13:00 בבית העלמין הר הרצל. המשפחה תשב שבעה ברחוב הרב ריינס 6, ירושלים.

ברנד, שהיה סטודנט לפיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל שבשומרון, הצטרף לכפר הסטודנטים של 'קדמה' במכורה שבבקעת הירדן בשנה שעברה.

הלל פלג, ראש כפר הסטודנטים של 'קדמה' במכורה כתבה: "יוני, אני פחדתי עליך. לפני כמה ימים חברים שלך נכנסו לעזה ואתה לא נכנסת איתם כי הטנק שלך היה תקול. אתה התבאסת אבל אני שמחתי. כי פחדתי עליך.
חבר שלך שלח לי הודעה הלילה. כשראיתי בבוקר ישר עלה לי התסריט הגרוע מכל, ניסיתי להדחיק ולחשוב שאולי הוא צריך את הקראוון שלך או משהו אבל הגרוע מכל קרה.

יוני. איך הלכת לנו ככה? יוני האהוב שתמיד מוקף חברים. תמיד ידעתי שאם אני צריכה עזרה אתה הכתובת.
יוני. החיוך והבדיחות שלך יחסרו פה לנצח. הלב הטוב והרחב שלך. השיחות איתך. החברים שלך. יוני שלנו. איך שבתות יראו פה בלעדיך? איך הכפר ימשיך בלעדיך? כבר חודשיים אנחנו מתגעגעים אליך ומחכים שתחזור.
וזהו אתה לא תחזור יותר לעולם. אלוהים לוקח את הטובים. יוני השבילים פה בכפר ספוגים בך. בכל הטוב שלך. יוני תקרע עלינו את השמיים. תבקש רחמים. תדרוש מאלוהים גאולה! עכשיו!".

אפרת קלזון, שהייתה ראש כפר הסטודנטים של 'קדמה' במכורה בשנה שעברה, ספדה: "יוני האהוב שלנו, כמה טוב יש בו. האדם עם הלב הכי גדול. מה כותבים על אדם שהטוב לא מפסיק לצאת ממנו? יוני שלנו, כמה ענווה. תמיד ידע לעזור לכל אדם. איש אהוב על כל הסובבים אותו. תמיד ידע לזרוק איזה בדיחה כדי להצחיק את כולם. ידע ליהנות מהחיים. תמיד שואל ומתעניין, מייעץ. פשוט חבר לשבת לדבר איתו על הכל. מצחוק עד עומק. איש חכם. איש עם סבלנות שלא רואים בכל יום.

"את טיול סוף השנה של הכפר הוא יזם ועשה, לקח את כולנו לעשות סנפלינג עם הציוד שלו.בטיול גילינו אותך יותר, רמת הרגישות שלך היתה שם כל כך גבוהה. היינו חבורה של בנות מפוחדות וקרציות, ואתה עם הרוך שלך הרגעת אותנו. כמה הודינו לך על הטיול הזה. טיול שלא יישכח לעולם. אומרים שה' לוקח את הטובים ועכשיו אני מבינה למה אומרים את זה. כולו טוב".

מרכז 'עדי ירושלים' בו התנדב ברנד ספד: "יוני היה פעיל מאד בעמותה. סייע בקיום שבתות בקהילה, מחנות קיץ ואף גייס את הנוער במקום מגוריו להיות פעילים. משפחתו אף אירחה את חניכו המתגורר בעדי בביתם מפעם לפעם לסעודות שבת".