מפקד גדוד 53, סגן-אלוף סלמאן חבקה ז"ל, נפל בליל יום רביעי במהלך קרב עם מחבלי חמאס בצפון רצועת עזה.

לוחמי גדוד 13 מחטיבת גולני ניהלו לחימה קשה מול חוליות מחבלים בצפון רצועת עזה במהלכה עשרות מחבלים ירו טילי נ"ט, השליכו מטענים ותקפו את הכוח.

סגן-אלוף חבקה ז"ל חבר למפקד גדוד 13, סגן-אלוף תומר וניהל יחד איתו קרבות קשים. באותו הלילה, לאחר שלחם בגבורה והשלים את הלחימה עם חיילי גדוד 13, מפקד גדוד 53 ז"ל נפל בקרב.

אלפים הגיעו לכפר יאנוח-ג'ת וליוו בדרכו האחרונה את סגן אלוף סלמאן חבקה, "אבל כבד מאוד נפל על המדינה ועל העדה הדרוזית עם נפילתו של סלמאן, שהוביל כוחות של לוחמים כדי להציל אזרחים וחיילים", ספד לו ראש העדה הדרוזית, השייח מואפק טריף. "מורשת הקרב של סלמאן נכתבה עוד ביום הראשון של הלחימה, כמפקד שהאמין בצדקת הדרך. סלמאן כמו תמיד נע ראשון והוביל את שיירת הטנקים".

"על קברניטי המדינה והממשלה להרכין היום ראש בפני סלמאן, בפני חבריו ובפני אלפי החיילים הדרוזים שנקראו לדגל במלחמה", הוא המשיך. "עליהם החובה להתעורר מהתרדמת. להתנצל בפני העדה ולהביא לשינוי אמיתי מהותי ומורגש. שותפים אנחנו לא רק במלחמה, אלא גם בעתות שלום שכולנו מייחלים לו".

"התייצבת למטרה נעלה. התייצבת להציל חיים", ספד לו מטעם צה"ל, קצין שריון בדרגת תא"ל. "התייצבת מול אויב שחפץ ברצח עם. אנשי בארי, תושבי העוטף ומדינת ישראל מודים לך כולם על התושייה והגבורה שהפגנת בלחימה. כמו במקרה ההוא הובלת את חייליך בעומק שטח האויב".

"הובלת את יחידתך להישגים מרשימים. זה בדיוק מי שאתה אחי הקטן והאהוב סלמאן שלנו - חד כתער ואמיץ כאריה. זה גם מה שעשית שלשום. נחלצת לעזור לכוח במצוקה. לא היה צריך הרבה. קריאת קשר אחת: אנחנו צריכים סיוע, ואתה? מיד התייצבת".

נציג הממשלה השר גדעון סער: "איך נפלו גיבורים מתוך המלחמה. באתי לחלוק כבוד לאחד הגיבורים הגדולים של צבא ההגנה לישראל. של מדינת ישראל. מפקד צבאי אמיץ שחושב שונה ומחוץ לקופסה. רבים מאזרחי ישראלי חבים את חייהם לסלמאן חבקה. גם בקרב שבו נפל, גילה סלמאן גבורת נפש. הוא נפל בקרב מורכב מול עשרות מחבלים. בקרב שבו נפל הוא שוב גילה גבורה אישית.

"אויבנו איחדו כוחות נגדנו. אבל ישראל תצא גם מהמערכה הזאת כשידה על העליונה, בזכות החיילים והמפקדים שלנו, בזכות האחדות שלנו. לצה"ל יש הישגים רבים, אבל למרבה הצער אנחנו משלמים גם מחיר כבד של אובדן נפש. סגן אלוף סלמאן חבקה, אני מצדיע לך".