ח"כ אימאן ח'טיב יאסין
ח"כ אימאן ח'טיב יאסיןצילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ

גורמים בקואליציה יוזמים פתיחת הליך הדחה נגד חברת הכנסת אימאן חטיב יאסין מרע"מ שהכחישה את זוועות הטבח בשמחת תורה.

חברי הכנסת חנוך מילביצקי ואושר שקלים החלו במאמצים להפעלת ההליך שדורש חתימות של 70 חברי כנסת ובהמשך גם הצבעת הדחה בה צריכים לתמוך לפחות 90 חברי כנסת.

חברת הכנסת יאסין התנצלה מאוחר יותר על דבריה, אך היום בצהריים (שני) דווח ב-Ynet כי יו"ר רע"מ מנסור עבאס לא מקבל את ההתנצלות של חברת מפלגתו ונפגש עם היועצת המשפטית של הכנסת עו"ד שגית אפק, כדי לבחון איזה סנקציות ניתן להטיל על חברת הכנסת שמסרבת להתפטר מתפקידה למרות קריאת מפלגתה לעשות כן.

בריאיון אתמול לערוץ כנסת נשאלה על סרט הזוועות של דובר צה"ל על הטבח של 7 באוקטובר.

ח'טיב-יאסין הודתה שלא נכנסה לצפות בו, אבל אמרה שלפי מה ששמעה מ"מקור ראשון" לא נראה ששחטו תינוקות או אנסו נשים.

"מה שקרה הוא קשה. בשבילי זה משהו נורא, משהו מאוד גדול שאי אפשר לסבול אותו אבל אנחנו לא מתעסקים בסמנטיקה של הדברים. אני אישה דתייה מוסלמית - ומה שקרה נוגד את ערכי האסלאם", אמרה חה"כ. "עם זאת אי אפשר להתעלם מכל מה שהיה לפני. זה לא מצדיק אבל מה שקורה עכשיו בתוך החברה הערבית קשה".

שעות אחרי הסערה שהתעוררה פרסמה ח"כ ח׳טיב יאסין התנצלות: "טעיתי, אני מצרה על כך ומתנצלת. לא הייתה לי שום כוונה להמעיט או להתכחש לטבח המזעזע בשביעי לאוקטובר ולמעשים הנוראיים נגד נשים, תינוקות וקשישים שנרצחו בדרום".

"מהיום הראשון השמעתי עמדה ברורה בדבר גינוי והוקעת המעשים הנאלחים האלה נגד יהודים וערבים אזרחי ישראל באותה שבת שחורה וראוי להדגיש זאת שוב, במיוחד בעת הזו", אמרה חברת הכנסת.