עיריית בני ברק
עיריית בני ברקצילום: פלאש 90

עיריית בני ברק פרסמה אמש הבהרה חריגה לפיה אין כל אישור לכניסת עובדים פלסטינים לתחומי העיר. זאת, לאחר שחבר המועצה יעקב וידר הציף חששות להימצאות של עובדים פלסטינים העובדים בבני ברק.

"נדהמנו לפגוש היום פרסום ציבורי מצער בדמות מכתב של חבר מועצה הפועל ככל הנראה לקידום אישי תוך כדי מצב מלחמה מול מבקשי נפשנו", נכתב בהודעה.

עוד ציינו בעירייה: "אנו נאלצים להבהיר ולציין באופן ברור: בניגוד מוחלט לנטען בו, אין כל אישור לכניסת עובדים פלסטינים לתחומי העיר. מדובר בעיוות חמור של האמת. עיריית בני ברק פועלת בהתאם לחוזר שרי הפנים והשיכון לראשי הרשויות המחייב פתיחת אתרי בנייה לפועלים בעלי ת.ז. כחולה כפי שגם פסק בית המשפט, כך נעשה בבני ברק כפי שנעשה ברשויות המקומיות בכל חלקי הארץ.

"בנוסף, כוחות המשטרה והשיטור העירוני מסיירים בעיר בכוחות מתוגברים ובמשמרות מלאות (צוותי הסיור הוכפלו) ובהקצאת כח אדם לצוותי סיור ובדיקה באתרי הבנייה בעיר ביום ובלילה, סיורי ביטחון ושמירה ברחבי העיר, בדיקות קפדניות ומחסומים מדלגים הקיימים סביב לעיר מאז פרוץ המלחמה ביום ובלילה כולל שבתות. בנוסף, לוחמי פיקוד העורף המוצבים בעיר וחמושים בנשק ארוך ומסיירים ליד מוסדות חינוך, במקומות מרכזיים ובסמיכות לאתרי בנייה", לשון ההודעה.

"יודגש: כל פנייה למוקד 100 או למוקד העירוני בנושא ביטחון או דיווח על חשודים מטופלת מיידית כאשר הפנייה מתועדת. ואכן: ככלל אין שוהים בלתי חוקיים בעיר, למעט 4 מקרים שטופלו וכללו מעצרים (באולם אירועים, מוסד חינוך וב-2 בתי עסק) זאת לאחר סיוריים יומיים וממוצע בדיקה של 180 חשודים מידי יום. כך במקרה היום בו נעצר חשוד בתחומי העיר בשל חשד לכוונה לפגע - אין מדובר בשוהה בלתי חוקי משטחי יו"ש, אלא באזרח ישראלי תושב מזרח ירושלים נושא ת.ז. כחולה שהועסק בהיתר וכחוק. בעקבות המקרה הוגברה הדריכות המבצעית ובכלל זה יתבצע פיקוח נוסף על קבלנים ומשפצים ויינקטו הליכים משמעותיים במקרה בו תהיה הפרה מההנחיות לפעילות אתרי בנייה בעיר ובכלל זה יהודק הפיקוח על ההנחייה האוסרת הלנת עובדים באתרי בנייה ללא יוצא מן הכלל כולל של תושבי ישראל, במטרה לשמור על בטחון תושבי העיר", כתבו בעירייה.

בהמשך מתחו ביקורת על חבר המועצה וידר. "אנו מצרים על שיטה פסולה זו בה של אותו נבחר ציבור, כאשר בגישה דומה פרסם אותו נבחר ציבור תוך כדי מלחמה מידע לתושבי העיר (14/7/23) כי "חל איסור מוחלט על לימודים בכיתות בבני ברק לאור מידע מודיעיני על איום ממשי", דבר שהוכחש באופן נחרץ על ידי פקע"ר וגופי הביטחון ונועד כאז גם עכשיו, להאדיר את שמו של הכותב ולשוות לו תדמית "בטחונית" של מגן תושבי העיר.

"עיריית בני ברק מקיימת ישיבות חירום קבועות עם כלל גופי הביטחון וצוותי פיקוד העורף, ישיבות הכוללות תסקירים בטחוניים, תרגולים מבצעיים ותפעול מכלולי החירום באופן רחב להגנה ולהבטחת שלומם של תושבי העיר, בעוד שהנ"ל אינו חבר בשום פורום בטחוני עירוני ואינו מכהן בשום תפקיד שכזה".