רס"ל (מיל׳) יעקב עוזרי
רס"ל (מיל׳) יעקב עוזריצילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום כי רס"ל (מיל׳) יעקב עוזרי, בן 28 מכפר שמאי, לוחם שיריון בגדוד 52, חטיבה 401. נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

בנוסף, לוחם מגדוד 13, חטיבת גולני, לוחם מגדוד 601, חטיבה 401 ולוחם מגדוד 890, חטיבת הצנחנים, נפצעו אמש (שלישי) באורח קשה בלחימה בצפון רצועת עזה.

דובר צה"ל עדכן במלאת חודש למלחמה כי צה"ל תקף יותר מ-14 אלף מטרות טרור ברצועת עזה. "חיסלנו עד כה מחבלי חמאס רבים, בהם מפקדים בכל הדרגות, השמדנו יותר מ-100 פירים של מנהרות טרור ויותר מ-4000 אמצעי לחימה, שרבים מהם נמצאו בבתים וגנים. חמאס עושה שימוש ציני באוכלוסייה שלו כמגן אנושי", ציין. לדבריו, "מחבלי חמאס מספרים לכם שיש הפסקת אש - אין הפסקת אש".

הקרב ברצועת עזה
הקרב ברצועת עזהצילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהצהרה לתקשורת כי "חמאס מגלה שהגענו למקומות (ברצועה) שהוא לא חשב שנגיע אליהם". בצל הלחץ האמריקני ל"הפוגות" בלחימה לצורך הכנסת סיוע הומניטרי, הבהיר נתניהו: "אני חוזר ואומר - לא תהיה הפסקת אש בלי החזרת חטופינו".

ראש הממשלה פנה בהצהרתו למשפחות החטופים ואמר כי "אני רוצה שתדעו, אנחנו פועלים בכל האמצעים ובכל החזיתות כדי להשיב את יקירכם הביתה. הפעולה הצבאית היא חלק חיוני במאמץ הזה. בחזית המדינית אנחנו פועלים סביב השעון כדי לספק לצה"ל מרחב תמרון לטובת הפעילות הצבאית".

הוא התייחס גם לזירה הצפונית, אך לא התחייב לדחוק את חיזבאללה מהגבול: "בצפון אנחנו פועלים בהגנה והתקפה ונמשיך להגן על גבולנו. לא נשלים עם מציאות בה חיזבאללה או חמאס או לבנון יפגעו ביישובינו או באזרחינו נמשיך לענות באש חזקה על כל התקפה נגדנו. אני שב ואומר - אם חיזבאללה ירצה להיכנס למלחמה - הוא יעשה את טעות חייו".