בעמדת ערוץ 7 עם חברי קיבוץ בארי התארחה זמר וייס שחמותה יהודית נחטפה לעזה וחמיה שמוליק נרצח על ידי מחבלי חמאס ביום הטבח בעוטף.

"בשבת השחורה והארורה, הקשר האחרון שלנו עם ההורים של בעלי, היה בערך בשעה 10:15", היא מספרת. "הם כתבו לנו שהכל בסדר וביקשו עדכון היכן כל אחד נמצא. אחר כך קיבלנו התכתבות של אדם אחר שבה התברר שהם כתבו שנכנסו אליהם הביתה, ששמוליק חמוש, ושיבואו לעזור להם. שמוליק נלחם במחבלים ונרצח ויהודית נחטפה לעזה".

בינתיים, היא מוסיפה, בממ"ד שלה הפחד הלך וגבר. "ברגע שהיתה הודעה שיש חדירת מחבלים בעלי ואני ושני הילדים הקטנים שלנו, תינוקת בת חצי שנה וילד בן שנתיים, ננעלנו בממ"ד. לקחנו איתנו בקבוק מים ושקית במבה לילד והיינו נעולים במשך 13 שעות עד שהצבא חילץ אותנו. בכל הזמן הזה שמענו יריות בלתי פוסקות וצעקות בערבית. ניסו לפרוץ אלינו הביתה ואפילו צעקו 'מישהו בבית' כשעוד לא היו חיילים באזור. כל הזמן היתה תחושת פחד. חשבתי איך אציל את הילדים אם ייכנסו ואגונן עליהם".

כעת עסוקה המשפחה בהצלתה של יהודית שזקוקה לתרופות ספציפיות וסביר להניח שאינה מקבלת אותן בשבי. וייס מספרת שנעשתה פנייה לכל גורם אפשרי - כולל לצלב האדום - אך לשווא. "פנינו דרך כל הגורמים. גם דרך המטה של גל הירש וגם דרך מטה המשפחות ולא היה מענה. יהודית היתה חולה בסרטן והיתה לקראת הקרנות וטופלה בכדורים שמדכאים את הסרטן. היא כרגע לא מקבלת את הטיפול הזה והדבר עלול להחמיר את המצב".

"כמשפחה אנחנו מאוד מלוכדים", היא מדגישה. "לפני שבוע וחצי קמנו מהשבעה על אבא של בעלי. הקיבוץ מאוד עוטף אבל אנחנו כמשפחה של חטופה - מרוכזים בזה. אנחנו מרגישים שככל שנדבר עליהם ונעסוק רק בזה - ישמעו אותנו. אני פונה לכל המדינה - אסור לנוח עד שהם יחזרו הביתה".