חמאס ממשיך לנצל את האוכלוסייה האזרחית ובחסותה לקדם מעשי טרור: בבניין בלב שכונת המגורים 'שיח רדואן' בצפון רצועת עזה ובסמוך לבתי ספר, איתרו לוחמי צה"ל אתר לייצור ואיחסון כלי טייס מאוישים מרחוק ואמצעי לחימה של ארגון הטרור.

בבניין ניתן לראות חדרי מגורים וחדרי ילדים סמוך לאתר האיחסון בו אותרו מטעני חבלה, חומרי נפץ ותוכניות מבצעיות של חמאס.

מוקדם יותר פורסם כי לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח"ל השלימו הלילה (חמישי) מבצע השתלטות על מוצב 17, מעוז צבאי של ארגון הטרור חמאס במערב ג'באליה שבצפון הרצועה.

במהלך ההשתלטות על המוצב הלוחמים ניהלו קרב מול מחבלים מחמאס והג'יהאד האסלאמי ששהו במוצב, מעל פני הקרקע ובמנהרות תת קרקעיות.

הלוחמים השתלטו על המוצב על המוצב לאחר 10 שעות לחימה במהלכן חיסלו מחבלים, תפסו אמצעי לחימה רבים וחשפו פירי מנהרות טרור כולל אחד שאותר סמוך לגן ילדים ומוביל לתוואי תת-קרקעי נרחב.

לוחמי הנח"ל איתרו ואספו חומרים אופרטיביים משמעותיים אודות התוכניות המבצעיות של מחבלי חמאס.

במקביל, תקפו מטוסי חיל האוויר ביממה האחרונה מאות מטרות טרור ברחבי הרצועה.

הבוקר הותר לפרסום כי רס"ר אליהו בנימין אלמקייס (29) מירושלים, לוחם הנדסה בגדוד 8219 של חטיבה 551, נפל אתמול בקרב במרכז רצועת עזה. כך הותר לפרסום. אלמקייס הוא החלל ה-35 מתחילת הכניסה הקרקעית.

בנוסף, בקרבות ברצועה נפצעו באורח קשה קצין ושני לוחמים מגדוד 202 של חטיבת הצנחנים, קצין במילואים מגדוד 697 של חטיבה 551 ולוחם במילואים בגדוד 6551 של חטיבה 551.