גילעד רוזנבליט
גילעד רוזנבליטצילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום כי סמ"ר גילעד רוזנבליט בן ה-21, מגניגר, חובש קרבי בגדוד 52, חטיבה 401 (עוצבת עקבות הברזל), נפל אמש במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה.

תומר רוזנבליט, אביו סיפר בכאב: "גילעד שלנו, בן, אח ונכד אהוב. ילד מצחיק, שמח ומלא חיים. גילעד היה חד וממוקד, וידע איך להשיג את הדברים שהוא רוצה בנחישות ובחן המיוחד לו. הוא אהב את החיים - ארוחות בשרים, בירה קרה, חברים ומשחקי כדורגל. גילעד היה פעיל במועדון הכדורגל הפועל חיפה, ולקבוצה היה חלק משמעותי בחייו. אתמול הספיק לפגוש את אחיו הגדול, המשרת ביחידה אחרת, ולהצטלם עם החיוך הרחב והשמח המאפיין אותו. הלב שלנו שבור וכואב".

אתמול, צה"ל פרסם כי זוהתה גופתה של התצפיתנית רוני אשל שנחשבה כנעדרת מאז אירועי הטבח האכזריים ב-7 באוקטובר. רוני הותירה אחריה הורים, אחות ואח. היא תובא למנוחות ביום ראשון בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

בחצות הותר לפרסום כי אורן גולדין (33), חבר קיבוץ ניר יצחק שעד עכשיו הוגדר כחטוף, נרצח, וגופתו ככל הנראה מוחזקת בידי חמאס. גולדין, נשוי לאושרית ואב לאביב ולאילי, תאומים בני שנתיים, ניהל את המוסך בקיבוץ. הוא גדל בניר יצחק ובחר להקים בו את משפחתו לצד הוריו ואחיו.

בתוך כך צה"ל תקף בסוריה הלילה את הארגון שביצע אתמול את שיגור כלי הטיס הבלתי מאויש לעבר אילת, אשר פגע בבית ספר בעיר. כך נמסר מדובר צה"ל.

עוד נמסר כי "המשטר הסורי אחראי באופן מלא על כל פעולת טרור שמבוצעת משטח סוריה. צה"ל יגיב באופן חמור לכל ניסיון לפגע בשטח מדינת ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בריאיון שהעניק אמש ל"פוקס ניוז" כי "המלחמה מתקדמת, צה"ל מתפקד מצוין ואנו עושים כל שביכולתנו כדי להימנע מפגיעה באזרחים". בהמשך נתניהו נשאל האם הוא מאמין שמנהיגי חמאס, בהם יחיא סינוואר, נמצאים עדיין בעיר עזה או במנהרות הטרור שמתחתיה, "הם שם. נגיע אליהם".

נתניהו הדגיש בריאיון כי ישראל תמשיך במלחמה עד למיטוט חמאס. "אפשרנו לקיים מסדרונות הומניטריים שבהם תושבי עזה יכולים להשתמש, למרות שחמאס מנסה למנוע מהם לעזוב. המלחמה מתקדמת בצורה טובה ושום דבר לא יעצור את זה. אנחנו מחויבים לחלוטין לניצחון. זה לא יהיה ניצחון של ישראל בלבד, אלא של כל העולם המתורבת נגד הברבריות", אמר.