שי אלון
שי אלוןצילום: חזקי ברוך

ראש המועצה המקומית בית אל שי אלון הגיב הערב (שני) לדבריו של יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד.

לפיד אמר כי "אם נתניהו ימשיך לעסוק בשאלה מי אשם ומי כשיר גם אנחנו נעסוק בשאלה מי אשם ומי כשיר".

בתגובה אמר אלון: "במקום לידום בעת הזו ולהרכין את ראשו על מחדליו המדיניים והפוליטיים הקיצוניים שהובילו לפגיעה קשה בביטחון ישראל במהלך כהונותיו כשר החוץ וראש הממשלה הגרוע בתולדות ישראל- מחדלים שעם ישראל כולו משלם עליהם עד היום בריבית מדינית קצוצה- בעוז חוצפתו ובחוסר מודעות אישית מופגנת, בוחר מר לפיד להמשיך בדברי הרהב הפופוליסטיים וחסרי השחר שלו".

"אז בואו נאמר: כן, מר לפיד, כאיש המחנה הלאומי אשמח לעסוק עוד קודם בשאלת הכשירות שלך במערכת הציבורית הישראלית: "האם זה לא אתה מר לפיד ששבועיים לפני בחירות במהלך ממשלת מעבר הענקת לנסראללה באיוולתך שטחים טריטוריאליים בגודל של גוש דן בניגוד לחוק משאל עם, ואף ללא העברת ההסכם בכנסת ישראל, מתוך אמירה נבובה כי הדבר ימנע מנסראללה לירות טילים לישראל בגלל אינטרסים כלכליים? ועוד סיפרת בבורותך שמדובר בהסכם מול ממשלת לבנון, ממשלה שבנויה מרבבות שוטרים שצבא נסראללה משמיד תוך 24 שעות. אדון לפיד, זה לא אתה שמייד לאחר מינויך לשר חוץ בממשלת בנט רצת בבהילות למזכיר המדינה בינקן כדי להבטיח לו 'מדיניות אפס הפתעות' - מדיניות שהשלכותיה הישירות הן רמיסה גסה של ביטחון תוך סיכון כוחות הביטחון ברחבי הגלובוס?".

עוד אמר: "האם זה לא אתה מר לפיד שזכית בתואר ראש הממשלה הראשון בהיסטוריה של מדינת ישראל שהעביר ביקורת פומבית בתדרוך מול כתבים זרים על אופן הנסיגה האמריקאית מאפגניסטן? פיגוע דיפלומטי חסר תקדים בחומרתו שבו שר חוץ ישראלי לראשונה בהיסטוריה של עם ישראל מעביר ביקורת על סוגית ביטחון אמריקאית פנימית שאינה נוגעת כלל לביטחון ישראל?".

"כמו כן, האם זה לא אתה אדון לפיד שבמהלך כהונתך כראש ממשלה כינית את מהלל השאהידים חה"כ המחבל סיעד אלחרומי בשבעה לזכרו כ'לוחם שנפל בשדה הקרב'? או שמא, זה הכבוד הגדול שהענקת לנו כשר חוץ בנאומך בכנס בין לאומי שכתבת את ההיסטוריה היהודית מחדש ושנמכת את ייחודה של האנטישמיות לדרגת בני ההוטו ברואנדה ולסוחרי העבדים בארה"ב? או לחילופין שבחרת לעוות את ההיסטוריה כשניכסת באופן בלתי נתפש את בניית מחנות ההשמדה והריכוז לפולנים?".

"זה עוד לפני שנדבר על הפגנת הבורות שלך, כשטענת בהבל פיך שלא קיים כל קשר בין יום הכיפורים למקורות, או כאשר ביום העצמאות האמריקאי העלית בדף הפייסבוק של משרד החוץ את דגלה של ליבריה במקום דגל ארצות הברית. מר לפיד, עוד לא התחלנו לדבר על מעשיותיך כמר ביטחון בכל הנוגע לשירותך הצבאי, על נפילות קטיושות, על זריקת רימונים בהצלב ועוד בדיות שלא היו ולא נבראו. ועוד לא התחלנו לדבר על חוסר האחריות המופגן שלך בהסתה כלפי ציבורים שלמים במדינת ישראל. עוד לא התחלנו אבל האם אתה באמת רוצה מר לפיד שנתחיל לדבר על חוסר הכשירות שלך כאיש ציבור?", אמר אלון.