יו"ר סיעת עוצמה יהודית, ח"כ יצחק קרויזר, השתתף היום (שני) בדיון בוועדה לביטחון לאומי בנוגע למצבן הבעייתי של כיתות הכוננות בעוטף עזה שהיו במחסור גדול של ציוד ביום הטבח של חמאס - מחסור שלא נפתר מאז.

"יש כיתות כוננות שבאחריות משרד הביטחון ביישובי סמוכי וצמודי גדר - בקו התפר, יו"ש ועוטף עזה - ויש את כיתות הכוננות שעכשיו קמות בפנים בארץ ובאחריות משטרת ישראל ומג"ב. אנחנו נמצאים ביום ה-38 למלחמה ועדיין כיתות הכוננות לא מצויידות כנדרש. במשרד לביטחון לאומי קמות כיתות כוננות - וזו שהוקמה בבני ברק - יותר מאובזרת מכיתת הכוננות באור הנר שבאחריות משרד הביטחון", מצביע קרויזר על הבעיה.

"הגענו לכאן, ואני באופן אישי כחבר בכיתה כזו ברמת הגולן, כדי לזעוק את זעקתם של חברי כיתות הכוננות הגשנו כבר את חוק הרבש"צים שמסדיר את מעמדם ומכפיף את כולם תחת גוף אחד. הגוף הזה צריך להיות המשרד לביטחון לאומי - כדי שמשטרת ישראל ומג"ב יתכללו את הנושא - מרמת הלוחם והציוד שלו - ועד לרמת הפיקוד והשליטה כדי לשמור על חיי אזרחי מדינת ישראל", הוא מוסיף.

קרויזר מציין שעד כה משרד הביטחון לא נתן מענה מספק לדרישת הוועדה. "אנחנו בדיונים עם משרד הביטחון על הנושא בשנה האחרונה ועכשיו לא הזמן לדפוק על השולחן - אלא להפוך אותו. כולנו ראינו את גבורת לוחמי כיתת הכוננות והרבש"צים. עד היום יש כיתות כוננות בעוטף עזה שהן חסרות בציוד. מה עוד צריך לקרות כדי שמישהו במשרד הביטחון יצייד אותן כראוי או יעביר את הסמכות עליהן למי שיעשה את זה בצורה טובה יותר?".

כתושב רמת הגולן הוא חושב שבזירה הצפונית ישראל צריכה לפעול בצורה קשה יותר כדי להסיר את האיומים נגד מדינת ישראל. "ברמת הגולן יש נפילות ואין שגרה, בתי הספר לא פועלים, העסקים לא עובדים והחקלאות שובתת. אני נמצא במילואים בגזרה הצפונית כבר מהשבת השחורה והמסר שם צריך להיות ברור: את האיום הצפוני צריך להסיר ולחסל כדי שהתושבים יוכלו לחזור ולחיות חיים שקטים ושלווים".

"אני לא נותן הנחיות לדרג הצבאי והמדיני שמחליטים היכן לפעול. אני אומר את הדברים כתושב הצפון וכמילואימניק שנמצא באזור כחודש ובעיקר בכובע שלי כמחוקק: הדרישה של התושבים ברורה: לחזור לבתיהם אך ורק כאשר האיום מצפון יוסר באופן חד וחלק. אנחנו לא רוצים להתעורר לאסון כמו שחווינו בעוטף עזה", מדגיש קרויזר.

חשוב לו גם להדגיש את העלאת נושא החזרת החטופים לראש סדר היום. "אני בקשר עם משפחות רבות של חטופים - חלקם מכרים טובים שלי - שבני משפחה שלהם נמצאים בעזה. אנחנו כמדינה צריכים לעשות הכל כדי להחזיר אותם הביתה בריאים ושלמים וכמה שיותר מהר. הערך היהודי שלנו הוא להחזיר את השבויים הביתה בריאים ושלמים וכמובן גם את הדר גולדין, אורון שאול והאזרחים שנמצאים שם כבר שנים. את כולם חייבים להחזיר הביתה".