יאיר לפיד
יאיר לפידצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עמנואל נחשון, סמנכ"ל בכיר לדיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ הודיע היום (שלישי) כי משרדו החליט להשבית את פעילות ההסברה בגלל חוסר תקצוב של המחלקה.

בתגובה, יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד שכיהן גם בעברו כשר החוץ כתב בחשבון ה-X שלו: "הנה דברים שמשרד החוץ יכול לעשות ולא עולים אגורה - 1. להתראיין לרשתות הזרות. 2. לעשות תדריכים לכתבים זרים. 3. להשתמש בחשבונות הרשתות. החברתיות של ראש הממשלה והשרים (מיליוני נרשמים)".

"4. לעבוד עם משפיעני רשת כמו גל גדות ונועה תשבי ואחרים. 5. לעשות מפגשי זום עם קהילות יהודיות ועם ישראלים לשעבר כדי לתת להם כלי עבודה למלחמת ההסברה. 6. להפסיק להתבכיין למען השם ולהתחיל לעבוד".

חבר הכנסת זאב אלקין ביקש להפנות 200 מיליון שקלים למשרד החוץ ואמר: "אם יש כותרת לדיון הזה היא זו: מדינת ישראל החליטה בזמן הכי קריטי, במלחמה, להשבית את פעילות משרד החוץ. הסברה היא חזית מלחמתית. אני לא מאמין שאין לזה פתרון. זה כמו להגיד לצה׳׳ל- אל תירה בנשק כי זה יקר".

ח"כ דן אילוז הגיב: "אנחנו במלחמה בהרבה חזיתות, וגם בחזית ההסברתית, חזית שמאפשרת לנו לקבל תמיכה עולמית להמשך הלחימה. בלתי מתקבל על הדעת שבזמן המלחמה משביתים את אחד מהכלים שלנו בחזית זו. אני דורש ממשרד האוצר לעבוד יחד עם משרד החוץ באופן מיידי כדי להביא את המשאבים הנדרשים כדי שננצח בחזית ההסברה".