הפגנה להשבת החטופים
הפגנה להשבת החטופיםצילום: Gili Yaari /FLASH90

העיתונאי שאול מייזליש הציע רעיון חריג בריאיון היום (רביעי) לתכנית הבוקר עם בני טיטילבום בכאן מורשת לפיו הוא ואחרים יתחלפו עם הילדים שנחטפו על ידי החמאס.

"היוזמה שלי הייתה שלא יתכן באמת מצב כזה שבו כמו שתיארת 30 מתוך כמעט 240 איש הם ילדים, חלקם עוללים יונקים ושהם ממשיכים להיות שם בסבל בל יתואר עם פגיעה פיזית ונפשית שתהדהד כל ימי חייהם, כל יום נוסף מסכן את חייהם", אמר.

מייזליש הזכיר כי היו דברים מעולם: "אני חשבתי אולי אולי ניתן לעשות עסקת חליפין - להביא 30 אנשים מבוגרים שכבר עשו משהו בחייהם ולהתחלף עם הילדים. זה דבר שהיה לו תקדימים במיוחד במלחמת העולם השנייה עם הנאצים יימח שמם ובאמת הילדים ניצלו בעור שיניהם מהתופת ומן האשמדאים האלה שהיו סביבם".

"חשבתי שגם הפעם, למרות שאני יודע שהילדים הם קלף מנצח עבורם, אבל אולי עם זיק של הומניות ורצון טוב לכפי העולם הם יסכימו להצעה הזו".

"אנחנו צריכים להגיע ל-30 איש לצאת לשם, אני חושב שלא הייתה מצווה כמו מצוות פדיון שבויים ביהדות. אין ערבות הדדית גבוהה מזו, אי אפשר לעמוד מנגד".

עוד הוסיף: "אני יודע שזה גם סימן חולשה של ישראל שהיא מציבה אלטרנטיבות מהסוג הזה - אם כן - אבל אני חושב שלא שווה שכר שחרור הילדים מהנזק שאולי ייגרם לדימוי ולתדמית של ישראל".