ביידן
ביידןצילום: Miriam Alster/Flash90

מאות מינויים פוליטיים מעשרות סוכנויות ממשלתיות דורשים מהנשיא ביידן לעצור את התמיכה הבלתי מסויגת שלו בישראל במלחמה בעזה.

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי מעל 500 אנשים המהווים מינויים פוליטיים ואנשי צוות של 40 סוכנויות ממשלתיות חתמו על מכתב לנשיא האמריקאי, בו יצאו נגד התמיכה שלו בישראל והסיוע אותו מעניק הממשל האמריקאי לישראל במהלך המלחמה בעזה.

במכתב גם דורשים החותמים להגביר את הסיוע ההומניטרי לפלסטינים, ולפעול לשחרור בני הערובה הישראלים והאסירים הפלסטינים, וכן לדרוש הפסקת אש מיידית.

"אנו קוראים לנשיא ביידן לדרוש בדחיפות הפסקת אש ולקרוא להורדת ההסלמה של הסכסוך הנוכחי על ידי הבטחת שחרורם המיידי של בני הערובה הישראלים וכן של הפלסטינים העצורים באופן שרירותי, החזרת מים, דלק, חשמל ושירותים בסיסיים אחרים והעברת סיוע הומניטרי הולם לרצועת עזה. הרוב המכריע של האמריקאים תומך בהפסקת אש. יתר על כן, האמריקאים לא רוצים את צבא ארה"ב נגרר לעוד מלחמה יקרה וחסרת טעם במזרח התיכון", נכתב במכתב שנחתם על ידי מאות המינויים הפוליטיים ואנשי הסוכנויות השונות.

מקורות הקשורים למכתב סיפרו כי החתומים עליו מייצגים את כל הסוכנוית בממשל האמריקאי לרבות ה-FBI, המועצה לביטחון לאומי, משרד המשפטים ועוד. סקר שנערך בחודש אוקטובר הראה כי 66 אחוזים מהאמריקאים, לרבות 80 אחוזים מהמצביעים הדמוקרטים, סבורים כי ארצות הברית צריכה להפעיל לחץ על ישראל להפסקת אש.