חבר הכנסת אריאל קלנר נכח היום (רביעי) בהקרנת סרט הזוועות שהוציא דובר צה"ל מתיעוד המחבלים שביצעו את טבח בוקר שמחת תורה. בראיון לערוץ 7 הוא מספר על התחושות הקשות.

"ראינו את הקניבלים הנאצים בפעולה, ראינו את השמחה ואת הזוועות, את כל סוגי המיתות שגם הסטן ספק אם יכול להמציא. החברה השטנית הזו המציאה את האנשים האלה וחגגה את הטבח והחברה השטנית גם ברחבי יהודה ושומרון על מנהיגיה תומכת ומעודדת את הזוועות האלה. אלה השכנים שלנו ואלה האויבים שלנו, ומול הרוע המוחלט הזה אנחנו נלחמים", אומר קלנר.

לדבריו הוא לא הופתע מרמת הזוועות והאכזריות שבהן צפה. "קשה להפתיע. אני יודע מול מי אנחנו מתמודדים. זה כל פעם מטלטל את הנפש מחדש אבל אנחנו יודעים מי האויב הזה. הכרנו אותם ממשפחת פוגל, מהלינץ' ברמאללה. ראינו את זה ביחידים. המאסה הגדולה בפעם הזו היא מה שמטלטל היום את החברה הישראלית והזוועות האלה פקחו את העיניים העיוורות ביותר בחברה הישראלית, מי הם השכנים שלנו, מי הם האויבים שלנו ועם איזו תרבות רצח אנחנו מתמודדים".

על הסנקציות שהוטלו היום על ידי ועדת האתיקה על חברות הכנסת העבריות שהכחישו את המעשים שנעשו, אומר קלנר כי אמנם ועדת האתיקה עשתה את עבודתה, אך על פי חוק 7א' לחוק יסוד הכנסת שתי חברות הכנסת ודומיהן לא צריכים להיות חלק מכנסת ישראל. "הן כאן בגלל החלטות שגויות של בג"ץ שאישר להן להיות כאן. אלו אנשים שתומכים ומכילים את הזוועות הנוראיות ביותר, את הפשעים נגד עמנו, נגד האנושות בכלל, אין להם מקום בכנסת ישראל ובחברה מתוקנת. זו בושה גדולה לפרלמנט שלנו".

בהתייחס למערכה בדרום מזהיר קלנר מחזרה למתווה המוכר בעבר בו ישראל ניצחה במערכה הצבאית והפסידה במערכה המדינית. "זה קרה אחרי האינתיפאדה הראשונה בהסכמי אוסלו וזה קרה בגירוש אחרי ההישגים של חומת מגן. אנחנו צריכים לנצח גם מדינית וכדי לנצח מדינית חייבים לעקור את כל התפיסה הקולקטיבית לאומנית פלשתינית, כי מדובר ברשות שאינה שונה מחמאס ולא צריך לחכות לאלפיים הרוגים כדי להתעשת ולהבין מול מי אנחנו עומדים. הכוונות מספיקות".

המענה הדרוש, אומר קלנר, הוא הקמת מינהלות מקומיות ערביות שמולן תתנהל ממשלת ישראל באופן פרטני. "אין יותר רשות ואין יותר קולקטיב או הנהגה קולקטיבית. כבר שילמנו כל כך הרבה. תכנית המינהלות שאני מדבר עליה תבוא אחרי פירוק פירוז ביעור הרע ופירוז ודה-נאציפיקציה של החברה הזו כשהשליטה הביטחונית שלנו ורק שלנו. ההתנהלות מול העברים יכולה להיות רק מול מסגרות מקומיות שאיתן נוכל לעבוד עם מקלות וגזרים".