סרן כפיר יצחק פרנקו וסרן אסף מסטר
סרן כפיר יצחק פרנקו וסרן אסף מסטרבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר הבוקר (חמישי) לפרסום את שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בגבורה בקרב בצפון רצועת עזה.

סרן אסף מסטר, בן 22, מקיבוץ בחן, מפקד מחלקה בגדוד 601, חטיבה 401 (עוצבת עקבות הברזל), וסרן כפיר יצחק פרנקו, בן 22, מירושלים, מפקד מחלקה בגדוד 52, חטיבה 401 (עוצבת עקבות הברזל).

כפיר ייטמן היום ב-14:00 בהר הרצל. הוא היה אמור להתחתן מיד ביציאה מעזה. המשפחה מבקשת ממי שיכול להגיע ללוויה לבוא ולחזק אותה.

סרן אסף מסטר יובא למנוחות בשעה 14:30. הוא הותיר אחריו הורים ושני אחים.

בקרבות נפצעו קצין צה"ל במילואים מגדוד 9217 נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה ולוחם צה"ל במילואים מחטיבה דרומית נפצע באורח קשה במהלך פעילות מבצעית במרחב העוטף.

מפקד פיקוד הדרום אלוף ירון פינקלמן הצטרף לכוחות בעזה ואמר "אנחנו ממשיכים ופועלים בליבת העיר עזה, בליבת בירת הטרור. אנו נמצאים בעומק מחנה פליטים שאטי עליו השגנו שליטה. כוחותינו הרגו פה מחבלים רבים, שבו רבים, והרסו תשתיות רבות", אמר. "במקביל לכך, נמשכת הפעולה בדרום העיר והלילה נכנסנו בפעולה ממוקדת לתוך בית החולים שיפא למול מודיעין מדויק. נמשיך ונפעל קדימה לאור התוכניות המבצעיות שלנו, הלאה כדי להמשיך ולהכות באויב", אמר פינקלמן.

במסיבת עיתונאים שקיים נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הוא אמר כי הוא "לא יודע כמה זמן תימשך המלחמה בעזה. המבצע הישראלי יסתיים כשלחמאס לא תהיה את היכולת לבצע דברים מחרידים לישראלים".

הנשיא האמריקני הוסיף כי "ישראל לוקחת סיכונים, ואנשיה נהרגים בעזה", והבהיר כי ל"ישראל יש מחויבות לזהירות המירבית האפשרית כשהיא תוקפת מטרות".

לדברי ביידן, "חמאס מבצע פשעי מלחמה בכך שהקים מפקדות צבאיות בבית חולים". על החטופים אמר: "אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי להוציא אותם מעזה, אבל זה לא אומר שנשלח לשם כך כוחות צבאיים". עוד ציין כי הוא "לא רוצה להקדים את המאוחר, כי אני לא יודע מה קרה בשעות האחרונות, אבל אני יחסית אופטימי לגבי שחרור חטופים. יש לנו שיתוף פעולה נהדר עם הקטארים".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל