ח"כ צביקה פוגל
ח"כ צביקה פוגלצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת צביקה פוגל הביע תמיכה במלחמה גם בחזית הצפונית, זאת לדבריו בכדי למנוע אירועים דומים לאלו שהיו בדרום ב-7 באוקטובר.

בריאיון היום (חמישי) לרדיו 103FM אמר פוגל: "הצבא פועל בדרך מדהימה, מהיום בו הם התאוששו מהלם, התחושה שלי וההבנה שלי היא שצה"ל פועל כמו שהוא צריך לפעול".

"יש לו את חופש הפעולה ליזום, לעצור ולהפיק לקחים. אני גאה יותר מתמיד על זה שפעם הייתי שייך למערכת הזו, אני שמח שאני מוכיח שאנחנו באמת מסוגלים".

"מצד שני, אתה מתעורר בבוקר ושומע על עוד חללים שנפלו ועל הפיגוע במנהרות, אבל אני מבין שהפעם אין לנו ברירה אלא להשמיד את חמאס בדרום וביו"ש ואת חיזבאללה בצפון".

עוד הוסיף: "אני לא מדבר על היום שאחרי כי אני לא יודע מה יהיה בו ומתי הוא יהיה. אני מעריך שבחודשים הקרובים אנשים יתחילו לחזור הביתה. צריך להקנות ביטחון אישי לכל אחד שחוזר הביתה. השר לביטחון לאומי שומע את תוצאות הסיורים שלי ומממש את הדברים כדי להקנות את תחושת הביטחון".

בנוגע למצב בזירה הצפונית אמר פוגל: "ברגע שבו אפשר יהיה להוציא מהרצועה חלק מהכוחות ולהעלות אותם צפונה, באותו רגע הייתי פותח בשבועיים שלושה של מכה אווירית אינסופית ומכניס לשם את הכוחות הקרקעיים מיד אחרי. אחרת, אני לא מבטיח את הביטחון לכל אותם עשרות אלפי תושבים שעזבו את ביתם ועכשיו זרוקים בכל מיני מלונות. אי אפשר לעשות את זה אחרת".

"אנחנו חייבים לנצל את ההזדמנות. לא רוצה לתת למישהו צ'אנס להעביר אותי את החוויה של 7 באוקטובר פעם נוספת. בואו נדאג שזה קורה, גם אם האמריקנים ואחרים קצת מעקמים את האף".