טוויטר
טוויטרצילום: איסטוק

תאגידי הענק מפסיקים לפרסם ברשת החברתית X: אפל, דיסני, האחים וורנר, סוני, IBM וחברות ענק אחרות הודיעו כי יעצרו את מסעות הפרסום שלהם ברשת X, לשעבר טוויטר, לאחר שטענו כי הרשת הפכה לפלטפורמה לגילויי אנטישמיות, כולל מצד הבעלים הנוכחי המיליארדר אילון מאסק.

הודעת "אפל" על הפסקת הפרסום ברשת החברתית, הופיעה לצד תמונות מסך של ציוצים שפרסמו גולשים ב-X, המשבחים את אדולף היטלר והנאצים. הזעם של חברות הענק על רשת X התגבר בעיקר לאחר התגובה של הבעלים אילון מאסק תחת ציוץ שהאשים את היהודים ב"שנאת אנשים לבנים".

מאסק כתב בתגובה לציוץ כי מדובר ב"אמת לאמיתה". הבית הלבן גינה ביום שישי בבוקר את התגובה של מאסק לציוץ וכינה אותה "מתועבת". תאגידי ענק נוספים שהודיעו כי יעצרו את הפרסום שלהם ברשת X כוללים את ענקיות ההפקות Lionsgate וכן Paramount, וחברת Comcast.

מדובר במכה כלכלית קשה למאסק, לאחר שכבר בחודשים האחרונים נרשמה ירידה משמעותית בהכנסות רשת X מפרסומות. חברת "אפל" נחשבת לאחת המפרסמות הגדולות ברשת X ובשנה שעברה הוציאה מעל 100 מיליון דולר על פרסומות ברשת.

גם חברת IBM, הנחשבת למפרסמת עיקרית ברשת X, הודיע על הפסקת הפרסום ברשת החברתית לאחר שארגון Media Matters המנטר את התקשורת בארה"ב הציג פרסומות של IBM מופיעות לצד ציוצים אנטישמיים המביעים תמיכה גם בנאצים.

"לחברת IBM יש אפס סובלנות לדברי שטנה ואפליה, ולכן השענו מיד את כל הפרסום ברשת X בזמן שאנו חוקרים את המצב הבלתי מתקבל על הדעת הזה", אמר דובר חברת IBM ל"גרדיאן" הבריטי.