ג'ון פלוצ'ר הגיע לישראל עם חבריו הבוקרים ממדינת מונטנה שבמערב ארה"ב כדי להביע תמיכה במלחמה נגד חמאס והתארח באולפן ערוץ 7.

"כשהטבח בעוטף עזה התרחש הלב שלנו נשבר. היה קשה כל כך לעכל מה שקרה וידענו שאנחנו רוצים לעשות כל מה שאפשר כדי לעזור. התחלנו בגיוס כספים באופן של בניית סככות והעברת כל הרווחים למען ישראל".

ואז פנה אליהם יהושע וולר מארגון 'היובל' הישראלי ואמר לו שהוא וחבריו יכולים לסייע משמעותית ביהודה ושומרון. "התשובה היתה פשוטה - אנחנו באים".

הבוקרים ממונטנה הגיעו ליישוב הר ברכה בשומרון והחלו לעבוד. "עשינו מספר דברים ובמקביל דאגנו לאספקה לכיתות הכוננות באזור של אפודים חסיני כדורים, מל"טים תרמיים, ובנינו מחסן שממנו נפיץ הכל. אנחנו גם מסייעים בתוך הקהילות עצמן כי גברים רבים מגוייסים".

"שמעתי שיש 500,000 יהודים ביהודה ושומרון שמוקפים בשניים עד שלושה מיליון ערבים. הפלסטינים, רובם תומכים בחמאס או בארגון טרור אחר. וכל המנהיגים שם אומרים שהם מייחלים שמה שקרה ב-7 באוקטובר יקרה גם ביהודה ושומרון. אז הצבא עובד קשה מאוד, אבל ביישובים יש דאגה אמיתית וחסרים דברים פשוטים לשם הגנה ואנחנו מסייעים לכך", הוא מוסיף.

לדבריו, "המטרה שלנו היא לומר לעם היהודי שאנחנו תומכים בו ומונטנה תומכת בו. אנחנו מבינים היטב מה אתם עוברים כאן. ברור לנו שאתם לא בחרתם את המלחמה הזו כי לכם אכפת מהחיים ולהם לא - הם כאן כדי להרוג ולזרוע הרס ורוע".

הוא מתייחס גם לאנטי ישראליות שמורגשת ביתר שאת מאז תחילת המלחמה בארה"C. "מה שאתם שומעים על קמפוסים וקולג'ים ואנשים שמתפרעים ברחובות וצועקים סיסמאות - לא מייצג את האמריקני הממוצע ובטח שלא את תושבי מונטנה. האנשים שאנחנו מכירים תומכים בכם ומבינים מה אתה צריכים לעשות כדי למגר את חמאס ותומכים בכך שישראל תשלוט בשטח הזה".

הראיון המלא באנגלית: