סמ"ר יהונתן יצחק סמו
סמ"ר יהונתן יצחק סמוצילום: באדיבות המשפחה

שישה בני אדם ניצלו בזכות איבריו של סמ"ר יהונתן יצחק סמו ז"ל מהישוב כרמי צור שנתרמו להם.

הלוחם, שנפצע באורח קשה בקרב במרכז הרצועה, הועבר לבית החולים בילינסון. הרופאים נלחמו על חייו ולבסוף נקבע לו מוות מוחי.

משפחתו בקשה לתרום את איבריו שהצילו, כאמור, את חייהם של שישה אנשים. לבו הושתל בגבר בן 46 בבילינסון, הראות הושתלו בגבר בן 36 בבילינסון, הכבד בגבר בן 51 בבית החולים איכילוב, אונת כבד הושתלה בתינוקת בת שמונה חודשים בבית החולים לילדים שניידר, כליה הושתלה בילד בן עשר באותו בית חולים וכליה נוספת נתרמה לגבר כבן 50 והושתלה בהדסה.

מהמשפחה נמסר: "יהונתן היה בן בכור להוריו אילת ומשה, ואח לבארי לביא תמר ואחינעם. בעל עיניים יפות גדולות וחיוך כובש. מעולם לא התלונן על קשיים. כנער הדריך בתנועת בני עקיבא והתנדב במקומות רבים. הוא השתתף בתכניות אקדמאיות לנוער מצטיין, למד בישיבת "נווה שמואל" בישוב אפרת ולאחר מכן המשיך למכינה קדם צבאית "אדרת" בכפר סילבר, המשלבת דתיים וחילונים".

"לקראת הצבא התמיין למודיעין אך התעקש לעשות שירות משמעותי כלוחם בצנחנים, כמו דודיו ובני הדודים שיש ביניהם נציגים ביחידות שונות. במלחמה היה בתפקיד של שליטה ובקרה של המ"פ ולחם עם הכוח הראשון", הוסיפו בני המשפחה.

הם ציינו כי "יהונתן חתם על כרטיס אדי מיוזמתו. אימו מצאה יום אחד את הכרטיס ושאלה על כך והוא השיב לה - 'כן, חתמתי מזמן'. לא הייתה התלבטות בכלל אם לתרום את איבריו. זה היה יהונתן. כל דבר עשה בחיוך מתוך הבנה, מחוייבות ורצון לעזור. העובדה שחלק ממנו ימשיך לחיות ולעזור לאחרים - אין מרומם יותר מזה. בזכותו במהלך השבעה חתמו אנשים רבים על כרטיס אדי, ויחתמו עוד".