קטי שטרית
קטי שטריתצילום: דוברות

ח"כ קטי שטרית מהליכוד טענה הבוקר שחברי הכנסת הערביים אינם מרגישים חלק מהטרגדיה שפקדה את העם בישראל - ולמרות שחלק מהנרצחים הם אזרחים ערבים.

"הח"כים הערביים לא משתפים פעולה עם חמ"ל הח"כים למרות שחלק לא מבוטל מהנרצחים היו ערבים. הם לא מרגישים חלק מהטרגדיה", טענה בראיון לרדיו 'קול חי'.

בדבריה תקפה את יו"ר האופוזיציה ח"כ לפיד. "מה שמעניין את לפיד זה הסקרים ומצבו הפוליטי. לא אכפת לו מהמלחמה. חבל שהוא לא לומד משאר חברי הכנסת שמתמסרים לעשייה".

שיטרית סיפרה כי ביקשה להשתתף בצעדת משפחות החטופים - אך חזרה לביתה כדי להימנע ממהומות. "ביום שישי יצאתי להשתתף בצעדת המשפחות, כששמעתי מה עשו לח"כ צבי סוכות הסתובבתי וחזרתי הביתה. האסון שאירע הוא של כולנו, לא רק של המשפחות, אבל צריך לכבד אותן ולהתרחק ממהומות שבסופו של דבר מצערות את כולנו".

לגבי הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועה אמרה שטרית: "אנחנו לא מותירים פתח לאף גורם לטעון מאוחר יותר שלא היינו מספיק הומניים. לכן הכנסת הדלק לרצועה".

על הליכוד ביום שאחרי אמרה כי "זה ברור שהאירוע הקשה קרה במשמרת שלנו, אבל העיסוק האובססיבי של השמאל והתקשורת באשמת נתניהו הוא הזוי. אנחנו קוראים לעם להתאחד אבל באולפנים מפלגים".