הנשיא יצחק הרצוג
הנשיא יצחק הרצוגצילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג שלח היום (ראשון) מסר מיוחד לקהילות היהודיות ברחבי העולם.

"הטבח של חמאס בדרום ארץ ישראל, אילץ אותנו להתמודד עם סוג של רוע שלא אמור להיות בעולם המודרני. ולמולו אנחנו חייבים להיות נחרצים: זו לא רק מלחמה בין ישראל וחמאס. ישראל היא אולי זו שנלחמת בשטח, אבל היא נלחמת עבור כל אזרחי מדינות העולם כולו. אנחנו נחושים לעמוד נגד הרוע הזה", כתב הרצוג.

הוא הוסיף "מחוץ לחלוני כאן בירושלים, אני רואה מדינה שפורחת למרות הכל. בזמן שאני מדבר אליכם, בנינו ובנותינו, לבושים במדים ונלחמים בחזית - נלחמים כדי להגן עלינו. ישראלים מכל מגזר וקהילה נרתמים זה לצד זה בדרכים יוצאות דופן. קהילות יהודיות ברחבי העולם מתגייסות במרץ חסר תקדים, אני מקבל הצעות תמיכה וסולידריות מכל פינה ברחבי העולם. כל ישראל ערבים זה לזה. ישראל כאן למענכם, ואתם כאן למען ישראל".

הרצוג הדגיש את החיבור בין האנטישמיות הגואה למלחמה והסביר כי "בעקבות מעשי הטבח, ראינו גל מפחיד של אנטישמיות גואה ברחבי העולם: מגני דוד מרוססים על בתים בצרפת, משפחות בלונדון מסירות מזוזות מחשש להתקפה, הפגנות של שנאה, וביניהם מפגין יהודי קשיש שנהרג בלוס אנג'לס. עובדה זו חשפה את הקשר ההדוק בין אנטישמיות לאנטי-ציונות. זה הזמן להיאחז בערכים שלנו ובאמת שלנו. צריך אומץ ובהירות מוסרית כדי לעמוד על כך".

"אנחנו נצא מזה חזקים יותר, אני בטוח בזה, ואני שולח לכם ברכות חמות - אחיי ואחיותיי בכל העולם, מבית הנשיא בבירתנו הנצחית, ירושלים. עם ישראל חי", סיכם הנשיא.