יענקי גולדהבר השתתף בתכנית 'האח הגדול' ברשת 13
יענקי גולדהבר השתתף בתכנית 'האח הגדול' ברשת 13צילום: ערוץ 7

יענקי גולדהבר, החרדי שזכה במקום השלישי ב"אח הגדול", קרא לכלול את כל החטופים באותה עסקה.

"אני רק מקווה שעסקת החטופים תכלול את כל החטופים, ולא ששוב אנחנו נשחרר להם פי אלף ממה שהם משחררים לנו", כתב גולדהבר באינסטגרם שלו.

"חלאס עם החרטא הזאת של ימי הפוגה במלחמה. אנחנו לא מוקד של גמילות חסדים לצורך חימוש של תתי האדם השפלים הבזויים האלו. אנחנו שווים פי מיליארד מהם. אסור להשאיר אפילו חטוף או חטופה אחת אצלם. בלי זה שום עסקה ושום הפסקה. פשוט להמשיך את הלחימה".

לסיום כתב: "אסור לנו לתת להם לשלוט בנו. מספיק הם החליטו מתי לפתוח במלחמה, אל לנו לתת להם את ההרגשה שהם גם מחליטים על סיומה".

במסגרת העסקה, הממשלה תצביע על אישור שחרור מחבלים מהכלא הישראלי - ככל הנראה כ-150 בשלב ראשון. קבינט המלחמה יכונס ראשון בשעה 18:00, לאחריו יכונס הקבינט המדיני ביטחוני בשעה 19:00 והממשלה תכונס בשעה 20:00. לאחר אישור הממשלה יינתנו 24 שעות לערעור הציבור ואז תחל הוצאתה לפועל.

העסקה צפויה לכלול שחרור של 53 חטופים, בעיקר נשים וילדים, כשיש אפשרות לשחרור של 20 חטופים נוספים. חוץ מהמחבלים שישוחררו, ישראל תאפשר ארבעה ימים של הפסקת אש (בניגוד לדרישה המקורית של חמאס לחמישה ימי הפגה), כשבתמורה לשני ימי הפוגה נוספים, ישחרר החמאס 20 חטופים נוספים.

בנוסף, ישראל התחייבה להמנע בזמן ההפוגה להמנע מפעילות אווירית במשך שש שעות ביום, זאת לדרישת החמאס בכדי להקשות על ישראל לעקוב אחרי מיקומם.

ההערכה היא שבידי חמאס מצויים כ-80 ילדים ואימהות וחמאס לא יסכים לשחרר את חלקם בשלב הנוכחי. עוד כוללת העסקה התחייבות שרשימת המשוחררים לא תכלול אזרחים זרים שאינם בעלי אזרחות ישראלית בנוסף.