אוהד טל
אוהד טלצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת אוהד טל התייחס לאולטימטום שהציב אתמול כי מפלגתו, הציונות הדתית, תפרוש מהממשלה במקרה של אישור הסכם החטופים ולכך ששרי מפלגתו החליטו לבסוף לתמוך בהסכם.

"אני לא חבר הממשלה כידוע. אני חבר כנסת. לא השתתפתי אתמול בישיבת הממשלה, אני לא נחשפתי למידע ולכל השיקולים שהשרים שלנו נחשפו אליהם, לכן עמדתי האישית מאז אתמול לא השתנתה. אני התנגדתי בתוקף לעסקה לאורך השבוע האחרון. אני כרגע לא מבין בעצמי מה קרה, אני עכשיו בדרך לפגישה עם השרים שלנו כדי לשמוע מהם את תמונת המצב, העדכון, את הנתונים שגרמו להם לשנות את עמדתם".

יחד עם זאת הדגיש: "אני סומך על בצלאל מאוד, הוא לא פחות אידאליסט ממני, לא פחות איש ימין ממני, לא פחות אכפת לו מכל מגוון השיקולים מאשר אכפת לי, ואם הוא שינה את עמדתו ב־180 מעלות, כנראה שיש סיבות טובות. אני עדיין לא יודע אותן".

כנשאל מה הסיבה לדעתו לשינוי הקו של מפלגתו אמר: "כשאתה מתעסק בנושא כזה, פיזית, אין אפשרות לשקול שיקולים פוליטיים, זה בכלל לא רלוונטי, בוודאי לא לבן אדם כמו שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שזה בכלל לא מתחיל להתכתב איתו בהקשרים האלו, ואין ספק שיש פה סוגיה גדולה ומורכבת".

"יש לי חברים טובים שהבן שלהם נמצא בעזה, משפחה שאני מלווה מקרוב מאוד בימים האחרונים. אין אף אחד שהלב שלו גס בעניין הזה. בוודאי שאני רוצה לראות את החטופים חזרה בבית, אבל כשם שאני צריך להסתכל בעיניים של אותם הורים, שעכשיו בעזרת השם הילדים שלהם יחזרו הביתה וכולנו שמחים על זה בצורה הכי עמוקה שיכולה להיות, אבל אני גם צריך להסתכל בעיניים, להורים של אלה שהילדים שלהם עכשיו נשארים בעזה. זו הנקודה המרכזית שאני חייב לקבל עליה תשובה, מה עוד יש לנו בידיים ומה קורה עם אלה שאנחנו משאירים כרגע מאחור".

לגבי האיום על עזיבת הממשלה אמר: "אני לא חבר ממשלה, כך שאני לא יכול לאיים בלעזוב את הממשלה. כששאלו אותי, אמרתי 'אנחנו לא פוסלים שום דבר, אנחנו נשקול כל דבר אל מול האחריות שלנו לציבור בישראל ואל מול האמירה של מה ישרת את המטרה של ניצחון מדינת ישראל במלחמה הזאת', כי בעיניי זו המטרה העליונה על פני כל דבר אחר, על פני כל שיקול אחר. בוודאי על פני כל מיני שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים".