נתניהו ודיוויד קמרון
נתניהו ודיוויד קמרוןצילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם שר החוץ הבריטי וראש ממשלת בריטניה לשעבר דיוויד קמרון.

נתניהו התייחס לעיכובים בעסקת החטופים ואמר: "אנחנו מקווים שנוציא את החטופים שלנו, יש הרבה אתגרים בדרך. אנחנו מקווים להוציא את הקבוצה הראשונה, ולאחר מכן, אנחנו מחויבים להוציא את כולם".

הוא הוסיף "נמשיך במטרות המלחמה והן להשמיד את חמאס, משום שחמאס כבר הבטיח שהוא יעשו את אותו דבר שוב ושוב ושוב. מדובר בכת שדוגלת ברצח עם. אין תקווה לשלום בין ישראל לפלסטינים ובין ישראל למדינות ערב אם לא נכחיד את התנועה הרצחנית הזאת, שמאיימת על העתיד של כולנו".

ראש הממשלה התייחס לביקורו של קמרון בקיבוץ בארי. "זאת מלחמה רחבה יותר של ציוויליזציה מול ברבריות. האכזריות שראית במהלך ביקורך, היא האכזריות הנוראה ביותר שחווה העם היהודי מאז השואה. כפי שהעולם התאחד כדי להביס את הנאצים, או את אל-קאעידה אחרי 9/11, או את דאעש - עלינו להתאחד כדי להביס את חמאס".

"ישראל סבלה, באופן יחסי, 20 פעמים 9/11. זה כאילו שנשחטו 50,000 אמריקאים ביום אחד, ו-10,000 נחטפו, כולל תינוק בן תשעה חודשים; הוא עדיין לא יכול ללכת, הוא עדיין לא יכול לדבר, אבל הוא בשבי. איזה סוג אנשים עושים דברים כאלה? התשובה היא שאלה לא אנשים, אלה מפלצות. המפלצות האלה חייבות ללכת - והן ילכו. אנחנו נמשיך במלחמה עד שנשיג את המטרה הזאת ונבטיח עתיד שונה לעזה ולנו", סיכם נתניהו.

דיוויד קמרון השיב: "רציתי לבוא לכאן באופן אישי ולנסוע למקומות בארץ ולקיבוץ בארי, לראות את מה שקרה במתקפה המחרידה עליכם. אני חושב שזה חשוב מאוד לעשות את זה ולראות את זה. אנחנו עומדים עם אזרחי ישראל מתוך הזדהות עם מה שעברתם. זה חשוב".

"היום, כמובן, חשוב שנדבר על ההפוגה ההומניטרית האפשרית. אני חושב שזאת הזדמנות הכרחית כדי להוציא חטופים וכדי להכניס סיוע לעזה. אי אפשר אף פעם לתרץ לקיחת אנשים בשבי ויש לשחרר את כל החטופים. אני מקווה שכל מי שאחראי להסכם הזה ועומד מאחוריו יאפשר את זה כדי להקל על המשפחות הללו, וכמובן גם למשפחות של אזרחים בריטיים שנלקחו בשבי. אז הבה נקווה שאפשר יהיה לעשות את זה", הדגיש שר החוץ הבריטי.