השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הדף את הביקורת של האיחוד האירופי על מאות המיליונים שמיועדים בתקציב לחיזוק הביטחון ביהודה ושומרון.

סמוטריץ' הבהיר בתגובה לכתבת רויטרס ששאלה אותו על התקציב כי "ההתיישבות ביהודה ושומרון היא רצועת הביטחון של היהודים במדינת ישראל ובכל העולם, וכי הטבח שביצעו הנאצים של חמאס דעאש באזרחי ישראל בשמחת תורה העמיק את החובה שלנו לפתח אותה הרבה יותר כדי לשמור על האחיזה שלנו בשטח ולמנוע מהנאצים ביהודה ושומרון לבצע באזרחי ישראל את מה שביצעו אחיהם מעזה".

"בכל סקר עולה שלו היו מתקיימות עכשיו בחירות ברשות הפלשתינית חמאס היה מנצח בענק. התמיכה ברחוב הערבי ביהודה ושומרון בטבח שביצע חמאס גדולה יותר מהתמיכה ברחוב בעזה. אלה אותם נאצים", אמר לכתבת.

סמוטריץ' הוסיף: "הלקח הכי חשוב מאירועי ה-7 לאוקטובר הוא שלמדינת ישראל אסור לברוח מטרור ולהתכנס מאחורי גדרות שמאפשרות לאויבים שלנו להתחמש ולהתכונן כדי לפגוע בנו. הוכח שאיפה שיש התיישבות יש שליטה ביטחונית לאורך זמן וממילא יש ביטחון לאזרחי ישראל, ואיפה שאין התיישבות לא ניתן לשלוט ביטחונית לאורך זמן ואז האויב שולט בשטח ואין ביטחון לאזרחי ישראל".

עוד אמר: "מדינת ישראל נוסדה עם המחויבות 'לעולם לא עוד'. זו אינה סיסמא אלא מחויבות בסיסית של מדינת ישראל להגן על העם היהודי בארץ ובכל העולם, וההגנה הזו נשענת היום במידה רבה על ההתיישבות ביהודה ושומרון - שעוטפת את כל אזור השפלה ומגינה על מיליוני היהודים שמתגוררים בו".

לכן, סיים השר סמוטריץ', "למרות שכל מאות מיליוני השקלים שמוקצים להתיישבות בתקציב הנוכחי נועדו רק לחיזוק הביטחון, אני מבקש להבהיר למי שביקש לתקוף את התקציבים למרכיבי הביטחון באיחוד האירופי ודרכם לכל העולם שבשנים הקרובות מדינת ישראל תשקיע עוד ועוד בבניה ובפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון ותגשים בכך את הציווי 'לעולם לא עוד!'"