נתניהו באמש"ט
נתניהו באמש"טצילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) ביחידת אמש"ט (איסוף מסמכים ושלל טכני) של אמ"ן, במחנה גלילות.

הוא קיבל סקירה מקצין מודיעין ראשי, תא"ל אבי קינן, וממפקד היחידה אל"ם ע' אודות מחקר השלל הטכני שנתפס על ידי כוחות צה"ל מארגון הטרור חמאס. המידע שנתפס מעובד ומופץ לכלל קהיליית המודיעין.

נתניהו אף שיבח את פעילות היחידה המורכבת ברובה מאנשי מילואים, ואת יכולת הזרמת המודיעין שנאסף אל הכוחות הלוחמים בשטח.

"עד עכשיו אנחנו שחררנו 74 חטופים, מהם 50 ילדים ונשים שהיו במתווה המקורי. אנחנו מחויבים להשלים את המתווה הזה ולהביא לשחרור כל חטופינו - נשים וילדים, ובהמשך - כולם, בלי יוצא מן הכלל", אמר נתניהו במהלך הביקור.

מאז מתקפת חמאס נמתחה ביקורת נגד היחידה בנוגע לחלקה במחדל שאפשר את המתקפה ונתניהו העניק לה גיבוי. "אני מבקר פה עכשיו ביחידה של אמ"ן, היא עושה עבודת קודש. חושפת הרבה מאוד. מה שאנחנו רואים זה דבר מדהים - אנחנו רואים בעצם שהתושבים, האזרחים בעזה למעלה מגנים על כל הטרוריסטים למטה. הם בנו עיר תת-קרקעית להגן על עצמם ומקריבים את האזרחים למעלה. זה בדיוק הפוך מצבא ההגנה לישראל. צבא ההגנה לישראל זה חיילים שמגנים על אזרחים, פה זה אזרחים שמגנים על טרוריסטים. ואת זה אנחנו נחשוף לעולם ביתר שאת, כי צריך להבין מול מה אנחנו עומדים".

"אנחנו מחויבים להשלים את המשימות שלנו - שחרור כל החטופים, חיסול ארגון הטרור הזה מעל הקרקע ומתחת לקרקע, וכמובן שעזה לא תחזור להיות מה שהיא הייתה ולא תהווה איום על מדינת ישראל", סיכם.