השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'צילום: ערוץ 7

יו"ר מפלגת הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מתייחס לפרסום לפיו יש כוונה של המתווכים מול חמאס להציג הצעה של שחרור כל החטופים בתמורה לעצירת המלחמה.

"זה לא על הפרק, גם לא כהצעה. אין בזה דיון בכלל. זו תכנית לחיסול מדינת ישראל. אנחנו ממשיכים עד לניצחון המוחלט בעזרת השם ולהשמדת הנאצים של חמאס", הגיב סמוטריץ'.

הפרשן לענייני ערבים של גלי צה"ל ג'קי חוגי דיווח מוקדם יותר "בקרוב תובא בפני ממשלת ישראל והחברה הישראלית הצעה: שחרור כל החטופים, כולל החיילים - תמורת הפסקת המלחמה".

הדיווח מצטרף לפרסום מצד גורמים מצרים וקטארים בכירים שאמרו ל"וול סטריט ג'ורנל" כי במקרה של הסכם הפסקת אש ארוכת טווח - "חמאס וישראל יצטרכו להסכים לפשרות קשות". במקרה של עסקה לשחרור חיילים - ישראל תצטרך לשחרר אלפי אסירים ביטחוניים מבתי הכלא, במקביל לבלימת המתקפה ברצועת עזה.

יו"ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה, השר בני גנץ, אמר במהלך ביקור בדרום כי "מדינת ישראל נחושה להמשיך ולנצח במלחמה הזו כדי שכולם יוכלו לחזור לפה ולכל מקום. אנחנו נמצאים בימים שבהם אנחנו פועלים להשבת כל אחת ואחד שאפשר להחזיר מהשבי – ונמשיך להפעיל את כל האמצעים כדי שכולם יחזרו לבתיהם".

לדבריו, "אחרי הפסקת האש – תתחדש אש. כל קבינט המלחמה מאוחד בעמדה הזו ואין אופציה אחרת. אנחנו נערכים לשלבים הבאים במלחמה, ולהרחבת התמרון בכל רצועת עזה. לא תהיה שום נקודה שתהיה עיר מקלט למחבלים ולראשי חמאס. אנחנו מחויבים לביטחונם של תושבי הדרום והצפון ולכל אזרחי ישראל, ואנחנו לא חוזרים עד שמבצעים".

מוקדם יותר הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה חללי צה"ל שנפלו ב-7 באוקטובר וגופותיהם נחטפו על ידי מחבלי חמאס. אלו שמותיהם: סמ"ר תומר יעקב אחימס (20) מלהבים, קשר מפקד חטיבה; סמל קיריל ברודסקי (19) מרמת גן, חפ"ק מפקד חטיבה; סמל שקד דהן (19) מעפולה, לוחם בגדוד 77 בחטיבה 7.