בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס לסערה סביב התקציב למורים החרדים וטען כי מדובר בקמפיין צבוע וציני.

"מיד בתחילת המלחמה קיבלתי החלטה ללכת על מדיניות כלכלית מרחיבה. צריך לשקם את האמון מול האזרחים, שצריכים לדעת שאפשר לסמוך על המדינה בשעת צרה", סיפר בראיון לרדיו 'קול חי' על ההחלטות הכלכליות שקיבל בצל המלחמה.

"הסטנו משאבים, עשינו קיצוצים עמוקים בכספים הקואליציוניים. אולי מעז יצא מתוק ואחת ולתמיד נבטל את החרפה הזו, שלא יהיו שני תקציבים. למה תקציב תיאטרון 'הבימה' כן צריך להיות בבסיס?", תהה.

באשר לסערה סביב שכר המורים החרדים אמר "לא הבאנו הצעה חדשה, קיצצנו בכספים הקואליציוניים ולכן היינו צריכים לאשר מחדש גם את אותו תקציב. זה צונאמי תקשורתי שאי אפשר לעצור אותו. מה זה קשור למלחמה, נחתם הסכם עם המורים החרדים, למה זה שונה מההסכם עם ארגון המורים? אני לא מוכן להפלות חרדים כי הם חרדים".

בדבריו התייחס לעסקת החטופים. "לא יכולה להיות עסקה טובה עם החמאס. צריך להשמיד אותם. הסכנה הייתה שהעסקה תייצר מומנטום שלילי. ברגע שהשתכנענו שזה תחום בזמן ונחושים לחדש את הלחימה הסכמתי לזה. אויבינו צריכים לדעת שמי שמתעסק איתנו מושמד".

"זה לא נכון לעסוק כרגע בחשבון הנפש", ציין סמוטריץ', אך הוסיף: "מזמן אמרתי שצריך לכבוש את עזה. אנחנו לא מפקירים את הביטחון שלנו בידי האויבים. אני מקווה שתפיסת הביטחון תשתנה".