זירת הפיגוע
זירת הפיגועצילום: יואב דודקביץ/TPS

חבר הכנסת צבי סוכות התייחס הבוקר (שישי) לתקרית החמורה שבה נורה למוות עו"ד יובל דורון קסטלמן על ידי חיילים בזמן שנטרל מחבלים בפיגוע הירי בירושלים.

בשעות האחרונות מופצת תמונת אחד החיילים עם האשמה נגדו בעקבות הירי באזרח שישב על הרצפה ונראה בתיעוד מתחנן על נפשו.

סוכות כתב: "מבין שמנסים להפוך את האירוע הנורא של אתמול לכתב אישום נגד הימין כי לחייל יש פאות. נשמות, אנחנו במלחמה נוראית ובמלחמה קורות גם טעויות איומות, אמן ולעולם לא תיתקלו בסיטואציה דומה. יש מספיק דברים לריב עליהם בטוויטר מעבר לטעויות איומות של חיילים בזמן מלחמה. תנו לרשויות המוסמכות לטפל", קרא סוכות.

מנגד, יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ מירב בן ארי, הגיבה בחריפות ותקפה את הפוליטיקאים שגרמו לטענתה לחיילים לפעול כך בשטח. "השבוע דיברתי במליאה שנשק לא רק מגן הוא גם רוצח, והבוקר התעוררנו לידיעה הנוראית הזו על מותו של יובל קסטלמן", פתחה את דבריה.

"יובל פעל בגבורה, חתר למגע וחיסל את המחבל, הוא הבין שהוא על אזרחי ולכן התיישב והרים ידיים אבל את החיילים זה לא עניין כי זה מה שהם שומעים מנבחרי הציבור ההזויים שלהם וזה מה שהם מבינים", תקפה.

היא הוסיפה לתקוף: "יובל שילם בחייו לא רק בגלל התנהלותם הגרועה של החיילים בשטח אלא בשל חבורת חדלי אישים שגרמה להם לפעול ככה, בלי שיקול דעת ואפס מחשבה. סליחה משפחת קסטלמן. יש לנו מנהיגים שלא ראוים לעם הזה. תנחומיי. יהי זכרו ברוך".

תיעוד הפיגוע ונטרול המחבלים

האזרח שנטרל את המחבלים ונורה למוות על ידי חיילים הוא יובל דורון קסטלמן, בן 38 ממבשרת ציון.

קסטלמן, עו"ד בנציבות שירות המדינה, היה בדרכו לעבודה כשהבחין באירוע מצדו השני של הכביש. הוא עצר את רכבו בכדי לנטרל את המחבלים אך חיילים חשבו שהוא מחבל וירו עליו.

בתיעוד מהזירה נראה קסטלמן כשהוא מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש ונורה על ידי החיילים. מצבו הוגדר אנוש והוא פונה לבית החולים שם, כאמור, נקבע אמש מותו.