יוסי דגן ודן הראל
יוסי דגן ודן הראלצילום: יונתן זינדל פלאש 90

ראש מועצת שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות את האלוף במיל' דן הראל שחזר על הטענה שהוכחשה כבר על ידי צה"ל לפיה ערב הטבח הועברו כוחות מאוגדת עזה לאבטח ביהודה ושומרון.

בראיון באולפן חדשות 12 נשאל הראל כיצד הוא מסביר את הקטסטרופה של ה 7.10. "זה קרה משילוב קטלני של חוסר מוכנות של הצבא. אין התראה, ולחץ בלתי נסבל של הממשלה להעלות את מירב הסד"כ לאיו"ש", אמר.

הוא הוסיף: "בסופו של דבר, כשאתה באיו"ש מאפשר כניסה לקבר יוסף לדוגמה, אבל צריך חטיבה כדי לאבטח את הכמה אוטובוסים שנכנסים, או לשלוח גדוד וחצי מהדרום כדי לאבטח את הסוכה של מר סוכות שהייתה בתוך חווארה. אז אתה מגיע למצב שאין מספיק כוחות. זאת שגיאה חמורה של הצבא".

למרות שהפרשן הפוליטי עמית סגל העיר כי הדברים הוכחשו ע"י צה"ל והעיר כי היו פיגועים קשים ביו"ש קודם למתקפת החמאס, הראל לא חזר בו מדבריו.

דגן הגיב בחריפות וכינה את הראל "מפקד הגירוש": "דן הראל הוא רשע ומסית. ממי שפיקד בצורה כ"כ מרושעת על הגירוש מגוש קטיף, מצופה בימים אלו, כשההתנתקות מתפוצצת לנו בפנים, לקצת צניעות".

הוא הוסיף לתקוף: "מביש שבזמן שטובי בנינו נלחמים בחזית ומגנים על הדרום ועל הצפון, כאשר 80% מהגברים בישובים מגוייסים לחזית, כאשר אנחנו עוברים מלוויה ללוויה משום ש-30% מהלוחמים שנהרגו לאחר ה 7.10 הם מיו"ש, מוצא זמן השמאל הקיצוני להסית לשקר ולפלג את העם. אין על זה מחילה".

עוד הוסיף דגן: "הבדיחה נעשית אף יותר עצובה כאשר בדיוק מי שהביאו עלינו את האסון הזה, מי שלחצו לבצע וביצעו את ההתנתקות הנפשעת מעזה שהותירה את ישובי עוטף עזה מופקרים וללא הגנה, מעזים להפנות אצבע מאשימה ושקרית להתיישבות החלוצית ביו"ש המגנה בגופה על גוש דן. אנחנו נמשיך לחנך את בנינו להיות הטובים ביותר שאפשר עבור הארץ הזו, נמשיך לבנות את הארץ ולהגן עליה. אף מטורלל של שמאל קיצוני לא ישבור אותנו כאן. אני מצפה מהתקשורת לגלות אחריות בעת הזו ולעצור את ההסתה".

דובר צה"ל הדגיש ביום שישי: "התעסוקה המבצעית באוגדת איו"ש לא השתנתה על חשבון פיקוד הדרום לפני המלחמה".

הפרשן עמית סגל הגיב לדברים של הראל וכתב בחשבון ה-X שלו: "שקר שחוזרים עליו פעמיים לא הופך לאמת, הוא רק שקר שמתכער עוד יותר".

גם העיתונאי עקיבא נוביק התייחס לדברים: "תזכורת, שקר שמצייצים שוב ושוב לא הופך לאמת".