עדכון מהמרכז הרפואי זיודוברות

11 לוחמים נפצעו היום בצהריים (ראשון) באורח קל ובינוני כתוצאה מירי טיל נ"ט משטח לבנון לעבר מושב בית הלל שבאצבע הגליל.

הטיל פגע בכלי רכב של צה"ל וכתוצאה מכך נפצעו כאמור מספר לוחמים. כוחות צה"ל תוקפים את מקורות הירי.

במטח האחרון לעבר ערי הדרום אותרו לפחות שלוש זירות של נפילות. באחת מהן נגרם נזק לבית כנסת. לא דווח על נפגעים בעיר.

במהלך המטח, מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות 8 רקטות ששוגרו לעבר איזור הדרום.

בתוך כך, דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי חשף היום את זהויותיהם של מפקדי גדוד שג'אעיה בחמאס וקרא להם להיכנע או שיסיימו כמו מפקד הגדוד ויסאם פרחאת שחוסל.

"זו הודעה אחרונה. כולכם מטרות. צה"ל יפעל בעוצמה קיצונית בשכונה כדי לפרק את חמאס", כתב דובר צה"ל בציוץ לצד תמונות של כל המפקדים עם שמותיהם.

הוא הוסיף ואיים: "יש לכם שתי אפשרויות, להניח את נשקכם ולהיכנע, או להתמודד עם גורל דומה כמו זה של מפקד הגדוד ויסאם פרחאת".

המפקדים
המפקדיםצילום: דובר צה"ל

בשבת חיסלו מטוסי קרב של חיל האוויר את מפקד גדוד שג'אעיה של חמאס ויסאם פרחאת. החיסול של צה"ל נעשה בהכוונת מידע מודיעיני מדויק של אגף המודיעין (אמ"ן) ושירות הביטחון הכללי (שב"כ).

פרחאת מפקד על הגדוד משנת 2010 והוביל אותו ב-2014 במבצע "צוק איתן", שבמהלכו פיקד על המחבלים באסון הנגמ"ש שבו נפלו שישה לוחמי צה"ל - סמל-ראשון אורן שמחה נח, סמל-ראשון שחר תעשה, סמל בן יצחק וענונו, סמל מקס דונלד שטיינברג, סמל שון מונדשיין וסמל-ראשון דניאל פומרנץ. באירוע גם נחטף סמל-ראשון אורון שאול שגופתו עדיין מוחזקת בעזה.

בנוסף, פרחאת לקח חלק בתכנון מתקפת הפתע של חמאס לשטח ישראל ב-7 באוקטובר, ושילח את מחבלי הנוחבה באותו היום לעבר קיבוץ ומוצב נחל עוז.

פרחאת נמנה גם עם מכוויני הפיגוע במכינה הקדם-צבאית בעצמונה ב-2002, שבו נרצחו חמישה מתלמידי המכינה ונפצעו רבים נוספים. הוא גם היה ממכוויני ירי הנ"ט לעבר האוטובוס בנחל עוז ב-2011, שממנו נהרג הנער דניאל ויפליך (16).