רס"ם (מיל׳) נריה שאער, רס"ל (מיל׳) בן זוסמן וסמל בנימין יהושע נידהם
רס"ם (מיל׳) נריה שאער, רס"ל (מיל׳) בן זוסמן וסמל בנימין יהושע נידהםבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שלושה לוחמי צה"ל שנפלו בקרבות ברצועת עזה ביממה האחרונה.

רס"ם (מיל׳) נריה שאער, בן 36, מיבנה, לוחם בגדוד 6655, חטיבה 55 (׳עוצבת חוד החנית׳), נפל אתמול בקרב במרכז רצועת עזה.

רס"ל (מיל׳) בן זוסמן, בן 22, מירושלים, לוחם במחלקת הסיור של גדוד 601, חטיבה 401 (׳עוצבת עקבות הברזל׳), חיל ההנדסה הקרבית, נפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה.

סמל בנימין יהושע נידהם, בן 19, מזכרון יעקב, לוחם בגדוד 601, חטיבה 401 (׳עוצבת עקבות הברזל׳), חיל ההנדסה הקרבית, נפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה.

בנוסף, לוחם צה"ל מגדוד 601, חטיבה 401 (׳עוצבת עקבות הברזל׳), חיל ההנדסה הקרבית, נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה.

ראש העיר יבנה, רועי גבאי, פרסם הודעה לאחר קבלת הבשורה על נפילתו של רס"ם (במיל') נריה שאער ז"ל. "בשם תושבי יבנה אנו משתתפים בצערה של משפחת שאער והחברים. נמשיך ללוות את בני המשפחה ולתמוך בהם. לבקשת המשפחה הציבור מוזמן להגיע היום עם דגלים בשעה 13:00 ולחלוק כבוד אחרון לבן עירנו. נלווה את משפחתו בשרשרת אנושית מבית המשפחה עד בית העלמין. ההלוויה תתקיים בשעה 14:00 בבית העלמין ביבנה".

צה"ל הודיע אתמול על חיסולו באמצעות מטוס קרב של חיל האוויר של הית'ם חואג'רי, מפקד גדוד שאטי של חמאס, אשר תחת פיקודו יצאו מתווי פשיטה לשטחי ישראל ב-7 באוקטובר.

חואג'רי פיקד על אבטחת הפעילות של ארגון הטרור בבית החולים שיפא וכן פיקד על הלחימה נגד כוחות צה"ל במחנה שאטי. במהלך תפקידו, חואג'רי היה אחראי על פעילות טרור רבה נגד תושבי מדינת ישראל.

בתוך כך ראש השב"כ רונן בר נשמע אתמול מתייחס לראשונה בקולו למתקפת הפתע של חמאס על יישובי עוטף עזה ב-7 באוקטובר.

"אנחנו את הלקחים שלנו מהאירועים כבר מפיקים", נשמע בהקלטות שנחשפו הערב בחדשות כאן 11, "הקבינט הציב לנו מטרה, במילים של הרחוב זה לחסל את החמאס. ואנחנו נחושים לעשות את זה. זה המינכן שלנו", אמר.

בר הוסיף כי יעשו זאת "בכל מקום - בעזה, באיו"ש, בלבנון, בטורקיה, בקטאר. ייקח כמה שנים אבל אנחנו נהיה שם כדי לעשות את זה. האחריות הביטחונית היא שלנו. החובה שלנו היא לספק גם ביטחון וגם תחושת ביטחון. לצערי ב-7 באוקטובר לא הצלחנו לעשות את זה, אני חושב שאנחנו במגמת עלייה".

"אנחנו לא מחכים. אנחנו את הלקחים שלנו מהאירועים כבר מפיקים, כבר מעבירים אותם לגזרות אחרות, לא רק לרצועת עזה כמובן. היקף האיומים שיש על מדינת ישראל הוא חסר תקדים בשנה האחרונה, עוד לפני האירועים האלה. גם במקרה הזה העיקר סמוי מן העין. יש הרבה מאוד דברים שבוחשים מתחת לפני הקרקע".