צבא טורקיה, אילוסטרציה
צבא טורקיה, אילוסטרציהצילום: אייסטוק

שירותי המודיעין של טורקיה שיגרו איום לישראל שלא ינסו לפגוע בראשי החמאס הנמצאים על אדמת טורקיה, כך דיווח הערב (שני) עמיחי שטיין בכאן חדשות.

גורם במודיעין הטורקי אמר כי שוגרה "אזהרה" לישראל ו"הזכיר לו שסוכנויות ביון שונות ניסו בעבר ללא הצלחה לבצע פעולות בלתי חוקיות על אדמת טורקיה - כולל ניסיון חטיפת אזרחים ישראלים ב-2022".

עוד אמר הגורם כי טורקיה העבירה מסר לפיו "אי מתן תשומת לב לאזהרה הזאת יהיו השלכות חמורות".

ראש השב"כ: נחסל את בכירי החמאס, זה המינכן של דורנובאדיבות כאן חדשות

בהקלטה שפורסמה אתמול נשמע ראש השב"כ רונן בר אומר כי "הקבינט הציב לנו מטרה - במילים של הרחוב זה לחסל את החמאס. ואנחנו נחושים לעשות את זה - זה המינכן שלנו. בכל מקום: בעזה, באיו"ש, בטורקיה ובקאטר. בכל מקום. זה ייקח כמה שנים, אבל אנחנו נהיה שם כדי לעשות את זה", אמר בר בהקשר לראשי החמאס, ברומזו לכוונות הישראליות לחסל את בכירי החמאס לאחר המלחמה.

עוד התייחס ראש השב"כ לאחריותו האישית בנושא אי-מניעת מתקפת הפתע של השביעי באוקטובר ואמר כי "האחריות הביטחונית היא שלנו. החובה שלנו היא לספק בטחון וגם תחושת בטחון. לצערי ב-7 באוקטובר לא הצלחנו לעשות את זה. אני חושב שאנחנו במגמת עליה. אנחנו לא מחכים. אנחנו את הלקחים שלנו מהאירועים כבר מפיקים. כבר מעבירים אותם לגזרות אחרות, ולא רק לרצועת עזה".

"היקף האיומים שיש על מדינת ישראל הוא חסר תקדים בשנה האחרונה. גם במקרה הזה העיקר סמוי מן העין. יש הרבה מאוד דברים שבוחשים מתחת לפני הקרקע", סיים בר.